آیا آیفون شما خیس است؟ در اینجا دلیلی است که اپل توصیه می کند از قرار دادن آن در برنج خودداری کنید


آیا آیفون شما خیس است؟ در اینجا دلیلی است که اپل توصیه می کند از قرار دادن آن در برنج خودداری کنید

این هشدار را در آیفون خود می بینید؟  آن را در کیسه برنج نگذارید!

حوادثی اتفاق می افتد و گاهی اوقات می توانید آیفون خود را خیس کنید. اگرچه این باور عمومی وجود دارد که قرار دادن آن در برنج باعث خشک شدن گوشی می شود. اپل به طور خاص آن را توصیه می کند در یک سند پشتیبانی جدید.

کاربران آیفون مطلع می شوند دستگاه های خود را با منبع حرارت خارجی یا هوای فشرده خشک نکنید. همچنین توصیه می شود از هیچ جسم خارجی استفاده نکنید (به عنوان مثال، یک سواب پنبه یا دستمال کاغذی) برای قرار دادن در کانکتور مهمتر از آن، اپل می گوید که قرار دادن آیفون خیس در کیسه برنج توصیه نمی شود، زیرا ذرات کوچک برنج می تواند به دستگاه آسیب برساند.

به گفته اپل، رویه صحیح برخورد با آیفون خیس به شرح زیر است:

  1. به آرامی آیفون را با کانکتور رو به پایین به دست خود بزنید تا مایع اضافی آن خارج شود.
  2. آیفون را حداقل 30 دقیقه در مکانی خشک با مقداری تهویه یا گردش هوا بگذارید.
  3. با استفاده از کابل Lightning یا USB-C یا اتصال به لوازم جانبی شارژ را امتحان کنید.
  4. اگر هشدار تشخیص مایع را مشاهده کردید، نشان می دهد که کانکتور هنوز مرطوب است. آیفون را تا یک روز در جای خشک بگذارید.
  5. مرحله 3 را تکرار کنید.
  6. اگر آیفون شما خشک است و همچنان از شارژ ، خودداری می کند، کابل شارژ را از آداپتور جدا کرده و آداپتور را از دیوار جدا کنید، سپس آن را دوباره وصل کنید.
  تا زمان پرش فناوری خبری از Steam Deck 2 نخواهد بود

اگر مراحل بالا هنوز جواب نداد، باید تماس بگیرید پشتیبانی اپل.

اگرچه اپل مقاومت در برابر پاشش آب، آب و گرد و غبار را برای آیفون 7 و مدل های جدیدتر در نظر گرفته است، مهم است که توجه داشته باشید که این قدرت ممکن است در طول زمان به دلیل سایش کاهش یابد.

اپل ادعا می‌کند که آیفون XR و مدل‌های بعدی (از جمله نسل دوم آیفون SE) در برابر ریختن تصادفی مایعات معمولی مانند نوشابه، آبجو، قهوه، چای و آبمیوه مقاوم هستند. با این حال، ارزش یادآوری را دارد که آسیب مایع تحت ضمانت نیست.

به علاوه، ارزش تکرار را دارد این گوشی ها فقط در برابر آب مقاوم هستند نه ضد آب. آنها می توانند در برابر آب و مایعات مقاومت کنند، اما در برابر آنها نفوذ ناپذیر نیستند.

برای جلوگیری از آسیب مایعات، نباید با آیفون خود شنا یا حمام کنید. همچنین نباید در معرض آب تحت فشار، آب پرسرعت، سونا و اتاق بخار قرار گیرد. علاوه بر این، آیفون نباید در شرایط بسیار مرطوب استفاده شود.

منبع: سیب

منبع: https://www.hardwarezone.com.sg/tech-news-apple-liquid-damage-detection-support-no-rice