آیا مایکروسافت یک کنسول بازی قابل حمل تولید می کند؟


به نظر می رسد مایکروسافت به دنبال تقلید از سونی در راه اندازی یک کنسول بازی قابل حمل برای پخش بازی های ایکس باکس است. در همین راستا اطلاعاتی در مورد توسعه کنترلرهای این کنسول به بیرون درز کرده است. پتنت های منتشر شده پیشنهاد می کنند که یک کنترلر با طراحی Joy-Con مانند برای کنسول های Xbox ایجاد کنید. جزئیات بیشتر را در شهر سخت افزار بخوانید.

به نظر می رسد مایکروسافت در حال توسعه مدل جدیدی برای کنسول های بازی به سبک سوییچ است. در همین راستا پتنت هایی برای کنترلرهایی منتشر شده است که می توانند به یک کنسول قابل حمل یا گوشی هوشمند متصل شوند و مانند یک گیم پد عمل کنند.

mic-console-2.jpg

طبق آگهی com. gizmochina انتظار می رود مایکروسافت از این کنترلرها در کنسول بازی قابل حمل خود استفاده کند. این پتنت یک کنترلر دو قسمتی با طراحی منحصر به فرد را نشان می دهد که با دستگاه هایی با ضخامت های مختلف سازگار است.

mic-console-2.jpg

این تطبیق پذیری امکاناتی فراتر از گوشی های هوشمند، تبلت ها و حتی دستگاه های تاشو ارائه می دهد و می تواند به یک کنسول بازی قابل حمل متصل شود. کنترلرهای جدید مایکروسافت از طریق بلوتوث به دستگاه بازی متصل می شوند و ویژگی های فوق العاده ای را در اختیار گیمرها قرار می دهند.

با توجه به اطلاعات منتشر شده، می توان گفت که مایکروسافت قصد دارد علاوه بر کنسول بازی قابل حمل، امکان تبدیل گوشی یا تبلت خود را به کنسول بازی قابل حمل و استفاده از اپلیکیشن هایی که بعدا منتشر خواهد شد را در اختیار بازیکنان قرار دهد. بازی های جریانی.

  Événements technologiques d’entreprise : février et mars 2024

البته کار به همین جا ختم نمی شود و به یاد داشته باشید که مایکروسافت سالانه بیش از 1500 پتنت را ثبت و توسعه می دهد، اما همه آنها به محصول واقعی تبدیل نمی شوند. بنابراین ممکن است پتنت مذکور به صورت اختراع باقی بماند و به زودی به بازار نرسد.

با این حال، آینده بازی ایکس باکس با کنترلرهای جداشدنی، راه حل های چند پلتفرمی و ادغام بازی های ابری بسیار هیجان انگیز به نظر می رسد. چه این حق ثبت اختراع محقق شود یا نه، واضح است که مایکروسافت از روش هایی برای دسترسی بیشتر به بازی استفاده می کند و این یک پیروزی برای گیمرها است.

منبع: https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/console-game/48957-microsoft-may-be-developing-switch-like-controllers