انویدیا به شرکت تولید تراشه اینتل ابراز علاقه کرده است


انویدیا تامین کننده شماره یک گرافیک و شتاب دهنده های هوش مصنوعی در جهان است، با این حال، ما با یک شرکت Fabless روبرو هستیم که برای تولید محصولات خود کاملاً به تولید کنندگان شخص ثالث وابسته است. ظاهرا این غول گرافیک حاضر است برای افزایش تولید محصولات خود به یکی از مشتریان اینتل تبدیل شود.

آمارهای فصل گذشته نشان می دهد که سهم انویدیا از بازار پردازنده های مرکز داده بیش از 70 درصد است و این تراشه ها عمدتاً توسط شرکت تایوانی TSMC تولید می شوند. با این حال بعید نیست که این شرکت در آینده ای نه چندان دور شرکای جدیدی برای تولید محصولات خود پیدا کند.

تمایل انویدیا برای تولید تراشه با اینتل

آخرین تحولات در طی یک کنفرانس، مدیر مالی انویدیا خوش بینی این شرکت را در مورد خدمات ریخته گری اینتل پنهان نکرد. ما می دانیم که اینتل در تلاش است تا به یک تولید کننده خارجی تراشه برای شرکت های دیگری مانند Nvidia، Qualcomm، Apple و دیگران تبدیل شود.

کولت کریس همچنین به مسیر اینتل به فهرست ده تولیدکننده برتر تراشه در جهان اشاره کرد و اظهار داشت که این شرکت همواره آماده همکاری با تولیدکنندگان تراشه های شخص ثالث است. اگرچه TSMC سازنده اصلی تراشه‌های انویدیا است، اما سامسونگ نقش مهمی در توسعه پردازنده‌های گرافیکی Ampere که در نسل قبلی پردازنده‌های گرافیکی بازی و شتاب‌دهنده‌های Green Team استفاده می‌شد، ایفا کرد.

تولید تراشه

پیش از این مدیرعامل انویدیا اعلام کرده بود که اینتل یکی از شرکای احتمالی این شرکت در آینده خواهد بود. با توجه به تلاش های دولت ایالات متحده برای کاهش وابستگی به کشورهای آسیایی، همکاری بالقوه انویدیا و اینتل بسیار جدی به نظر می رسد.

  چیپست جدید AMD X870E همزمان با پردازنده های Ryzen 9000 وارد بازار می شود.

اینتل در حال ساخت سایت های جدید تولید تراشه در ایالات متحده و کشورهایی غیر از چین و تایوان است. می دانیم که درگیری بین دولت کمونیستی چین و دولت محلی در تایوان به ترس های جهانی دامن زده است. تایوان قطب نیمه هادی جهان است و حمله احتمالی چین به تایوان می تواند پیامدهای جهانی گسترده ای داشته باشد، بنابراین ایالات متحده در تلاش است تا وابستگی خود به تایوان را کاهش دهد.

منبع: https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/graphic-card/48676-nvidia-contemplates-intel-manufacturing-partner