اهمیت خرید دوربین مداربسته و کاربردهای آن


دوربین مداربسته این روزها به یکی از پرکاربردترین ابزارهای زندگی تبدیل شده است، به طوری که تقریباً می توانید رد پای آن را در بیشتر مکان ها ببینید. علاوه بر استفاده از دوربین مدار بسته به عنوان یک سیستم امنیتی، می توانید کارهای دیگری مانند توجه به عملکرد پرسنل و کارمندان و … را نیز انجام دهید. دلایل زیادی برای خرید دوربین مداربسته از کالاست وجود دارد که در ادامه به آنها می پردازیم.

دوربین مداربسته چیست؟

تلویزیون مداربسته این یک نوع دوربین است که برای ایجاد امنیت و نظارت تصویری استفاده می شود. اگرچه تلویزیون نیز یک شبکه گسترده است، اما به دلیل اینکه دوربین های مداربسته می توانند اطلاعات را به یک یا چند صفحه نمایش منتقل کنند، به همین دلیل به آن دوربین مدار بسته می گویند. دوربین مداربسته نور موجود در محیط را گرفته و با کمک سیگنال های ویدئویی آن را به امواج تبدیل می کند. این امواج در نهایت با کمک یک پردازشگر تصویر به تصویر قابل پخش تبدیل می شوند.

برنامه های دوربین مدار بسته

A-cct-c-2.jpg

جلوگیری از سرقت و جرایم احتمالی در نقاط مختلف

دلیل اصلی خرید و نصب دوربین مدار بسته با کالا پیشگیری از سرقت و سایر جرایم در اماکن مختلف از جمله اماکن مسکونی، تجاری و غیره. زمانی که از دوربین های مداربسته در اماکن تجاری استفاده می شود از بسیاری از سرقت ها و سرقت ها جلوگیری می شود زیرا سارقان می دانند که تمام فعالیت و چهره آنها توسط دوربین ثبت می شود و در مناطقی که دوربین های مدار بسته وجود دارد سرگردان نمی شوند. .

  تاریخچه کامل پردازنده گرافیکی و کارت گرافیک

خوشبختانه با پیشرفت های صورت گرفته در تولید و طراحی دوربین های مداربسته مختلف، دوربین های 8 مگاپیکسلی طراحی شده اند که به راحتی می توانند چهره افراد را تشخیص دهند.

از طرفی وقتی یک اداره یا محیط کار مجهز به سیستم دوربین مداربسته است، کارکنان آن محیط به خود اجازه سرقت یا سرقت اموال پیدا شده در محیط را نمی دهند. به خصوص برای کارمندانی که در محیطی کار می کنند که گاوصندوق یا پول وجود دارد.

نظارت بر نحوه کار کارکنان در محل کار

با نصب دوربین مداربسته در محیط کار کارکنان خود می توانید نحوه کار آنها را مشاهده کنید و بدانید که کار خود را به درستی انجام می دهند. از طرفی کارمندی که می داند تمام فعالیت هایش توسط دوربین ضبط و رصد می شود، ناخودآگاه فعالیت های خود را به درستی انجام می دهد.

علاوه بر این می توانید با استفاده از دوربین مداربسته زمان ورود و خروج کارکنان را زیر نظر بگیرید و از حضور آنها در محل کارشان در زمان مشخص شده مطلع شوید. همچنین از آنجایی که تمامی رویدادها و فعالیت های انجام شده در محیط کاری ذخیره می شوند، در صورت بروز مشکل می توانید به راحتی فیلم های ذخیره شده در آن تاریخ را بررسی کرده و مشکل را حل کنید.

از خود در برابر ادعاهای نادرست بیمه محافظت کنید

گاهی ممکن است در محل کار شما اتفاقاتی بیفتد و شرکت بیمه از شما مطالبات واهی داشته باشد، در چنین شرایطی می توانید با نصب دوربین مداربسته خود را بیمه کنید. گاهی ممکن است شرکت بیمه ادعا کند که در محل کار شما حادثه یا جراحتی رخ داده و از شما جریمه بخواهد که متاسفانه روز به روز بر میزان این جریمه ها افزوده می شود. در چنین حالتی می توانید با نمایش وقایع ثبت شده خود را تبرئه کنید. همچنین می توانید از این فیلم های ضبط شده در دادگاه برای اثبات ادعای خود استفاده کنید.

  طبق گزارش ها، اپل قصد دارد 8.5 میلیون تبلت OLED iPad Pro را در سال جاری بفروشد

ثبت سوابق تجاری

همانطور که می دانید در محیط کار هر روز اتفاقات مختلفی می افتد و گاهی اوقات کار به قدری شلوغ می شود که امکان نظارت بر نحوه کار کارکنان یا موارد دیگر وجود ندارد. دوربین مداربسته با ثبت و ضبط شبانه روزی وقایع، شما را از وقایع رخ داده در محیط کار مطلع می کند و به نوعی لاگ های کاری را ثبت می کند تا فردا در صورت بروز مشکل بتوانید با کمک فیلم های ضبط شده

نظارت مستمر بر تجارت

دوربین مدار بسته به شما این امکان را می دهد که رویدادها و حوادث کسب و کار خود را در 24 ساعت شبانه روز رصد کنید. این نظارت از مشکلاتی که ممکن است در اثر کمی حواس پرتی و ناآگاهی ایجاد شود جلوگیری می کند و کسب و کار شما را ایمن نگه می دارد.

مسائل بهداشتی و ایمنی را حفظ کنید

توجه داشته باشید که شما کارکنانی دارید که با ماشین آلات بسیار بزرگ و خطرناک کار می کنند و خطرات احتمالی جانی و مالی در این محل کار بسیار زیاد است. با نصب دوربین مداربسته می توانید خیال خود را از هر اتفاقی راحت کنید. ما می توانیم از مزایای دیگر نصب دوربین مداربسته برای ردیابی کالا، خودرو یا هر چیز دیگری استفاده کنیم. به عنوان مثال، برخی از دوربین های امنیتی می توانند پلاک خودرو را تشخیص دهند و در صورت بروز مشکل یا خطا به شما کمک کنند.

رضایت مشتریان

این واقعیت که شما می توانید مشتریان خود را راضی کنید، باعث رونق کسب و کار شما می شود. حال اینکه نصب دوربین مدار بسته چه تاثیری بر رضایت مشتری دارد می تواند برای شما سوال باشد. به عنوان مثال، فرض کنید شما مدیر یک هتل چند ستاره هستید و می خواهید مسافرانتان در هتل به راحتی استراحت کنند و در هنگام خروج نگران وسایل با ارزش خود نباشند. تنها راه حل این مشکل نصب دوربین های مداربسته در هتل است. این مشکل در مورد ساختمان های مسکونی چند طبقه نیز صدق می کند.

  شایعه کوالکام می گوید اسنپدراگون 8s نسل 3 به زودی عرضه خواهد شد

همانطور که تا به حال متوجه شدید دوربین های مداربسته در بسیاری از موارد به کمک ما می آیند و آرامش و امنیت را برای زندگی و پول ما فراهم می کنند. دوربین های مداربسته در انواع و برندهای مختلف در سراسر دنیا تولید و طراحی می شوند که شما می توانید با توجه به نیاز و کارایی خود یکی از آنها را انتخاب کنید. اگر قصد خرید دوربین مداربسته را دارید پیشنهاد ما به شما خرید دوربین مدار بسته از سایت کالا بست می باشد.

راسلب مسئولیت: مطالب منتشر شده در دسته گزارش های تبلیغاتی توسط شرکت های خارجی تهیه شده و جنبه تبلیغاتی یا انتشار خبری دارد. این مطلب فقط در حال بازنشر است و شهر الشهزار مسئولیتی در قبال صحت محتوای آن ندارد.

منبع: https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/pr/48654-the-importance-of-buying-a-cctv-camera-and-its-uses