اولین دستگاه تاشو اپل ممکن است در اوایل سال آینده وارد بازار شود


اولین دستگاه تاشو اپل ممکن است در اوایل سال آینده وارد بازار شود

اولین دستگاه تاشو اپل می تواند یک دستگاه 7 یا 8 اینچی باشد.  منبع تصویر: 9to5Mac

نشریه کره ای TheElec ادعا می کند که اپل در حال بررسی است برنامه راه اندازی بین سال های 2026 و 2027 برای اولین محصول تاشو خود

سازنده آیفون بود دریافت نمونه آزمایشی پانل های تاشو 7 اینچی و 8 اینچی از Samsung Display و LG Display. با این حال، اپل و تامین کنندگان صفحه نمایش کره ای “ایده های متفاوتی” در مورد مواد شیشه، صفحه نمایش پوشش و طراحی لولا دارند.

اپل دارد چندین پتنت برای یک دستگاه تاشو ثبت کرد از جمله یکی که توضیح می دهد که چگونه یک دستگاه الکترونیکی می تواند یک قسمت انعطاف پذیر برای خم شدن و یک ناحیه انحنا برای صفحه نمایش انعطاف پذیر داشته باشد، و دیگری با چندین گزینه برای کنترل یک لولای انعطاف پذیر.

TheElec اضافه کرد که دومین دستگاه تاشو اپل در حال ساخت است. گفته می شود که هست یک دستگاه تاشو 20.5 اینچی و باید خیلی دیرتر وارد شود. بلومبرگ در سال 2017 در مورد یک محصول ظاهرا مشابه گزارش داد که گفته می شود یک مک بوک / آی پد هیبریدی تاشو با صفحه دوگانه است.

هنوز مشخص نیست اولین دستگاه تاشو اپل چه خواهد بود. سامسونگ در سال 2022 به اشتراک گذاشت که اپل با آی پد یا مک تاشو وارد این فضا خواهد شد. گزارشی در اکتبر 2023 جزئیاتی را ارائه می‌کند که چگونه یک آی‌پد تاشو در حال «توسعه فشرده» است، که از ادعای تحلیلگر مینگ-چی کو حمایت می‌کند که یک آی‌پد تاشو با پایه فیبر کربنی در دست ساخت است.

  اپل می تواند در هفته دوم ماه می از آیپد پرو و ​​آی پد ایر جدید رونمایی کند

منبع: برگزیدگان از طريق MacRumors

منبع: https://www.hardwarezone.com.sg/tech-news-apple-launch-first-foldable-ipad-mac-early-2026