بررسی Apple Vision Pro: نگاهی اجمالی به آینده محاسبات

بررسی Apple Vision Pro: نگاهی اجمالی به آینده محاسبات

مقدمه و مبانی

توجه: این بررسی برای اولین بار در 27 ژوئن 2024 منتشر شد.

اپل ویژن پرو بالاخره در سنگاپور عرضه شد.

اگر در حال خواندن این مطلب هستید، احتمالاً تاکنون نظرات بی‌شماری درباره Vision Pro را خوانده و تماشا کرده‌اید. ممکن است مشخصات آن را از جان بدانید. چگونه نمایشگرهای دوگانه آن پیشرفته‌ترین نمایشگرهای موجود در یک هدفون هستند و چگونه مجموعه پیچیده دوربین‌ها و حسگرهای اپل به طراحی پردازنده کاملاً جدیدی برای پردازش تمام ورودی‌های حسگر در زمان واقعی نیاز دارد.

من اینجا نیستم که در مورد همه اینها صحبت کنم.

من این فرصت را داشتم که یکی از اولین افرادی در جهان خارج از اپل باشم که ویژن پرو را سال گذشته امتحان کردم و اکنون بالاخره در دستان من است. من در هفته گذشته از Vision Pro استفاده کرده‌ام و کاری که می‌خواهم انجام دهم این است که اصول اولیه آن را به شما بگویم، فکر می‌کنم برای چه چیزی بهتر از آن استفاده می‌شود، و چرا ممکن است بخواهید بیش از پنج هزار دلار برای دریافت آن هزینه کنید.

نسخه کوتاه:

سخت افزار به کار رفته در این دستگاه پیشرفته بوده و گاهی جادویی به نظر می رسد. با این حال، کامل نیست و قیمت پذیرش بسیار بالا است. با این حال، این یک نگاه اجمالی هیجان انگیز به آینده محاسبات است.

می توانید Vision Pro را از طریق فروشگاه اینترنتی اپل سفارش دهید.

نکته ای در مورد اسکرین شات ها در این بررسی: برای کاهش حجم کار و به طور کلی سریع ، کارها، Vision Pro از فناوری نمایشگر به نام استفاده می کند ارائه گلوله، به این معنی که فقط چیزی را نشان می دهد که چشمان شما به آن نگاه می کنند. بنابراین، تنها یک قسمت از اسکرین شات واضح به نظر می رسد، زیرا این همان چیزی است که هنگام گرفتن آن به آن نگاه می کردم. همچنین، به دلیل نحوه نمایش ویژن پرو، گرفتن اسکرین شات کاملاً مستقیم بسیار دشوار است. به همین دلیل اسکرین شات هایی که می بینید کج هستند. همچنین متوجه خواهید شد که به دلیل DRM (مدیریت حقوق دیجیتال) هیچ نمونه ای از پخش محتوا از Apple TV+ یا Disney+ وجود ندارد. اگر در حین پخش یک نمایش یا فیلم، اسکرین شات بگیرید، در نهایت یک صفحه سیاه خواهید داشت.

  نتایج شگفت انگیز برای گوشی Xiaomi 14 Ultra در تست Geekbench

مبانی ویژن پرو

با وجود این همه فناوری در داخل، جای تعجب نیست که ویژن پرو سنگین است.  در اینجا با بند بافتنی Solo نشان داده شده است که پوشیدن آن راحت تر است.

نمی‌توانم بگویم ویژن پرو کوچک است، اما نمی‌توانم بگویم بزرگ هم است. با این حال وزن آن سنگین است. نقل قول های اپل بین 600 و 650 گرم و وقتی آن را می پوشی احساسش می کنی. از آنجایی که قسمت بالایی ویژن پرو سنگین است، بیشتر وزن روی صورت شما متمرکز می شود. در مورد من، آن را به شدت روی پیشانی و گونه هایم احساس کردم. استفاده از کمربند دو حلقه کمک می کند زیرا به توزیع بخشی از وزن در بالای سر کمک می کند.

من شخصاً از وزن ویژن پرو خیلی اذیت نمی شوم. نمی توانم بگویم راحت است، اما من را از استفاده از آن باز نمی داردشاید به این دلیل است که من به استفاده از هدفون های مغناطیسی مسطح سنگین عادت کرده ام. با این حال، این یک ملاحظات مهم خواهد بود، زیرا اگر تحمل پوشیدن چیزی سنگین روی سر خود را برای مدت طولانی نداشته باشید، فایده ای ندارد.

من متوجه شدم که بند دو حلقه برای پوشیدن راحت تر است.

بزرگترین مشکل من با ویژن پرو بیماری حرکت است. هر چه بیشتر از آن استفاده می کنم بهتر می شود، اما هنوز هم کمی احساس سرگیجه دارم به خصوص اگر برای مدت طولانی (بیش از یک ساعت) از آن استفاده کنم.بدیهی است که این یک موضوع بسیار شخصی است، بنابراین دیدگاه شما ممکن است متفاوت باشد. در این زمینه باید به طور ملایم بگویم که من به بیماری حرکت بسیار حساس هستم. سفر با قایق، سفر به پارک موضوعی، و حتی نشستن در ماشینی که به طور تصادفی توسط شخصی رانندگی می‌شود، می‌تواند باعث ایجاد حالت تهوع در من شود. این احتمالاً بیش از هر چیز دیگری در مورد حساسیت من به بیماری حرکت می گوید. اپل نکاتی را در مورد چگونگی کاهش بیماری حرکت ارائه می دهد و باید بگویم که آنها به شما کمک می کنند.

  عملکرد شگفت انگیز پردازنده Ryzen 7 7840U در برابر نسل چهاردهم اینتل. 79 درصد سریعتر با نصف مصرف برق

پیمایش و تعامل با Vision Pro یک تجربه غیرمعمول و تقریباً بیگانه است زیرا شما آن را با استفاده از هیچ دستگاه ورودی سنتی انجام نمی دهید. در عوض از چشم ها و دست های خود استفاده می کنید. هنگامی که برای اولین بار Vision Pro را راه اندازی می کنید، دستگاه ردیابی چشم و حرکات انگشت شما را کالیبره می کنداین کار چند دقیقه طول می کشد و پس از اتمام، می توانید از Vision Pro استفاده کنید.

صفحه اصلی اولین چیزی است که پس از راه اندازی Vision Pro می بینید.

می‌توانید برای جابه‌جایی به آیتم‌ها نگاهی بیندازید و انگشت شست و اشاره خود را برای انتخاب آنها فشار دهید. همچنین حرکات حرکتی برای پیمایش و تغییر اندازه پنجره ها وجود دارد. این همه بسیار شهودی است و من فکر می کنم اکثر کاربران در 30 دقیقه اول یا بیشتر به آن عادت خواهند کرد.

ردیابی چشم در عین حال انقلابی و ناامیدکننده است. وقتی کار می کند، تقریباً شبیه جادو است. اما مواردی وجود دارد که فرد مطمئن نیست به چه چیزی نگاه می کند. این بیشتر از آنچه فکر می‌کنید اتفاق می‌افتد، و زمانی که اتفاق می‌افتد، مجبور می‌شوید در تلاش برای انتخاب درست به آنچه می‌خواهید نگاه کنید. با گذشت زمان، این کار خسته کننده و خسته کننده می شود.

دوربین‌های متعددی که در اطراف پنل شیشه‌ای جلوی ویژن پرو پنهان شده‌اند، امکان انتقال ویدیوی خیره‌کننده را فراهم می‌کنند.

به همین دلیل من ترجیح می دهم از Vision Pro با Trackpad جادویی استفاده کنم. چرا از ماوس استفاده نمی کنم؟ دلیل آن این است که Vision Pro در حال حاضر با ماوس بلوتوث کار نمی کند، اگرچه به زودی با visionOS 2 کار خواهد کرد.

آخرین چیزی که قبل از ادامه صحبت در مورد نحوه استفاده از Vision Pro باید به آن اشاره کنم، ویژگی انتقال ویدیو است زیرا بسیار عالی است. دوربین های HD در جلو یک نسخه دیجیتالی از محیط را به شما می دهند و نتیجه نهایی خیره کننده استمی توانید بگویید که در حال تماشای یک نمایش دیجیتالی از جهان هستید، اما این بهترین چیزی است که من از یک هدست دیده ام. دقتی که با آن محیط اطراف را به تصویر می کشد و میزان تاخیر تقریباً غیر قابل توجه آن قابل توجه است.

  آیپد ایر 12.9 اینچی بعدی می تواند دارای نمایشگر مینی ال ای دی باشد

کیفیت ویدیو عالیه  برای واضح بودن، این یک اسکرین شات از ویدیو است و نه عکس قفسه کتاب من.  به راحتی می توانید کلمات روی کتاب ها را بخوانید.  با این حال، شرایط در نور ضعیف به طرز محسوسی بدتر می شود.

این هم یک ترفند نیست. این ویدیو کیفیت بالایی دارد به شما امکان می دهد با دنیای واقعی “متصل” بمانید هنگامی که از Vision Pro استفاده می کنید، نه تنها به شما امکان می دهد آنچه را که در اطراف شما اتفاق می افتد ببینید، بلکه می توانید به پیمایش در محیط خود و تعامل با افراد نزدیک خود ادامه دهید. و اگر می‌خواهید از جهان ناپدید شوید و خود را در هر کاری که انجام می‌دهید غرق کنید، می‌توانید Digital Crown را بچرخانید و ترافیک ویدیو ناپدید می‌شود و با محیط دیجیتالی شما جایگزین می‌شود.

با این حال، با وجود کیفیت انتقال ویدئو، دوربین ها برای چشم انسان قابل مقایسه نیستند. در محیط های کم نور، دوربین ها باید حساسیت خود را افزایش دهند و عکس ها به طور قابل توجهی دانه دانه تر می شوند و تاری حرکت بیشتر قابل توجه می شود. و اگر مجبور باشید مانند من از ایمپلنت استفاده کنید، ممکن است گاهی اوقات بازتاب هایی را در لنزها مشاهده کنید.

منبع: https://www.hardwarezone.com.sg/review-apple-vision-pro-buying-guide-singapore-price-specs