بررسی DJI RS4 Pro: برای فیلمسازان حرفه ای عالی است، برای اکثر آنها بیش از حد

بررسی DJI RS4 Pro: برای فیلمسازان حرفه ای عالی است، برای اکثر آنها بیش از حد

DJI RS4 Pro

DJI RS4 Pro کاملاً مجهز و آماده کار است.

من ممکن است در کار قبلی خود یک عکاس خبرنگار بوده باشم، اما هرگز به اندازه جدیدترین گیمبال حرفه ای، پیچیده یا ترسناک برخورد نکرده ام. DJI RS4 Pro.

خارج از جعبه، RS4 Pro دارای گیمبال اصلی، دستگیره باتری، سه پایه / دستگیره گسترده، صفحه آزادسازی سریع (Arca-Swiss/Manfrotto)، دستگیره کیف، پشتیبانی از لنز، کنترل کابل USB-C چند دوربین 30 سانتی متری، A کابل شارژ USB-C 40 سانتی متری، مجموعه ای از پیچ ها، چند برچسب و در نهایت یک کیف حمل برای قرار دادن تمام موارد فوق در یک مکان.

واحد بررسی ما است مجموعه ترکیبیاین دستگاه دارای لوازم جانبی بیشتری از جمله کابل های Mini-HDMI، فرستنده تصویر رونین، فوکوس پرو موتور، کیت نصب میله فوکوس پرو موتور، نوار دنده فوکوس، صفحه پایینی سریع و نگهدارنده گوشی هوشمند است.

تعداد لوازم جانبی موجود در RS4 Pro هر ساکن عادی را تحت تأثیر قرار می دهد.

برای سازندگان محتوا یا فیلمبرداران حرفه ای، این باید مانند بهشت ​​باشد. برای بقیه، این می تواند مانند تلاش برای حل یک مکعب روبیک باشد، زیرا نمی دانید از کجا شروع کنید.

چه خبر؟

بنابراین چه چیز جدیدی در RS4 Pro وجود دارد؟ در ابتدا، چشمگیر ارائه می دهد ظرفیت بار 4.5 کیلوگرم، با تشکر A افزایش 20 درصدی گشتاور موتور. این باعث می شود آن را برای اکثر دوربین های بدون آینه و حتی تنظیمات دوربین سینما، به ویژه با لنزهای بزرگ و سنگین، ایده آل کند.

بازوهای بلند RS4 Pro به همراه دارند روکش تفلون برای دوام بهتر و ساخته شده از فیبر کربن برای کاهش وزن. علاوه بر این، بلبرینگ دوبل دستگیره میکرو تنظیم محور رول و محور شیب تنظیمات صاف و دقیق تا میلی متر را فراهم می کند.

یکی دیگر از ویژگی های جدید RS4 Pro این است امکان عکاسی از پرتره های بومی همچنین به عنوان حالت پرتره شناخته می شود. RS3 Pro برای انجام این کار به لوازم جانبی دیگری نیاز دارد، اما در اینجا، فقط باید صفحه موجود را که دوربین را در یک سمت برای عکسبرداری عمودی پشتیبانی می کند، دوباره تنظیم کنید.تغییر حالت عکسبرداری از افقی به عمودی به طرز شگفت آوری آسان است.

  وان پلاس سرانجام تاریخ عرضه وان پلاس 12 و وان پلاس 12 آر را اعلام کرد.

به گفته DJI، RS4 Pro همراه است الگوریتم تثبیت RS نسل چهارم قرار است «عملکرد تثبیت‌کننده و پایداری استثنایی برای صحنه‌های پویا» و همچنین قفل‌های محور بهبود یافته برای کاهش لرزش‌های محور ارائه شود.

در نهایت، RS4 Pro توسط یک سیستم کنترل محیطی پیشرفته از جمله پشتیبانی می شود DJI Focus Pro برای کنترل برتر لنز LiDAR و مرکز کابل انتقال DJI برای منبع تغذیه یکپارچه و بدون درز. اینها لوازم جانبی اضافی هستند که می توانند جداگانه خریداری شوند.

کارایی

برای این بررسی، یک پاناسونیک Lumix GH5 (725 گرم) با لنز Panasonic Vario 8-18mm f/2.8-4.0 (313g) روی RS4 Pro نصب کردم. وزن این کمبو حدود 1.4 کیلوگرم است.

این دقیقاً سنگین‌ترین دوربین بدون آینه نیست، اما همچنان وزن نسبتاً زیادی را به یک دوربین سنگین اضافه می‌کند. 3 کیلوگرم جمبابه. از طرفی، کل مجموعه گیمبال بسیار محکم و محکم به نظر می رسد.

با وجود وزن زیاد، جابجایی آن بسیار آسان است. توصیه می کنم یک دسته کیسه را به محور وصل کنید تا هندلینگ بهتری داشته باشید.

تنظیم ممکن است سنگین به نظر برسد، اما در واقع چرخاندن آن بسیار آسان است.

هنگامی که خاموش است، کواکسیال این کار را انجام می دهد دست هایش را تا کنید و قفل کنید برای نگهداری و حمل و نقل آسان. وقتی آن را روشن می کنید، آن را به طور خودکار بازوها را بازنشانی می کند برای اطمینان از اینکه دوربین همیشه در دید باشد چه در حالت افقی یا عمودی.

که صفحه نمایش لمسی OLED هنگامی که هنگام چرخاندن پیوت، دستگیره را به سمت بالا فشار می دهید، رو به شما باشد. این صفحه نمایش لمسی به شما این امکان را می دهد که با لمس یک دکمه مجازی به سرعت محور را کالیبره کنید. تکمیل کالیبراسیون کمتر از 30 ثانیه طول می کشد.

می توانید بیشتر کنترل ها را در پایه گیمبال ها در اطراف صفحه نمایش لمسی OLED پیدا کنید.

در زیر صفحه نمایش لمسی، خواهید دید… مینی جوی استیک، آن دکمه M و الف دکمه ضبط ویدیو. در یک طرف گیمبال، خواهید دید سوئیچی که به شما امکان می دهد بین کنترل زوم و کنترل جوی استیک یکی را انتخاب کنید.

  بزرگترین نشت اطلاعات در تاریخ کشف شد. پایگاه داده ای پر از اطلاعات حساس

در کنترل زوم، محور افق دوربین را حفظ می کند.  همانطور که از نام آن پیداست، کنترل جوی استیک به این معنی است که می توانید جهت محور محوری را با استفاده از جوی استیک تنظیم کنید.

در سمت دیگر سوئیچ وجود دارد که به شما امکان سوئیچ را می دهد PTF (دنبال ، حرکت و شیب)، PF (پیگیری جهانی) و FPV (پان ،، کج ، و دنبال ،). در حالت PF به این معنی است که محور تابه حرکت دسته را دنبال می کند. PTF به این معنی است که تابه و محور شیب حرکت مشت را دنبال می کنند. در نهایت، همانطور که ممکن است حدس بزنید، FPV به این معنی است که تمام محورهای پان، شیب و رول حرکت دسته را دنبال می کنند.

این سوئیچ جابجایی بین حالت ها را برای شما آسان می کند.

جلو، آنجا اپراتور با دو کلیک محور را مرکز می کند و با سه کلیک محور را 180 درجه می چرخاند. بالای ماشه است چرخ کنترل به شما امکان می دهد سرعت شاتر، دیافراگم یا ISO دوربین خود را تنظیم کنید.

یک محرک و چرخ کنترل در جلوی گیمبال وجود دارد.

این چیدمان دکمه تضمین می‌کند که هنگام استفاده از دسته، همه کنترل‌ها به راحتی با انگشتان و شست شما قابل دسترسی هستند. شما می توانید به معنای واقعی کلمه محور را در هر جهت یا هر راهی که بخواهید به راحتی کنترل کنید.

هنگام نگه داشتن دسته گیمبال می توانید به همه کنترل ها دسترسی داشته باشید.

نصب دوربین خود بر روی گیمبال زمانی آسان است که بدانید چگونه این کار را انجام دهید. برای تنظیم تنظیمات دوربین با استفاده از گیمبال، کافی است کابل USB-C به USB-C را از دوربین خود به درگاه USB-C روی بازوی گیمبال متصل کنید.

پس از اتصال، می‌توانید با استفاده از دکمه ضبط ویدیو یا با استفاده از دکمه M برای گرفتن عکس، ضبط ویدیو را در دوربین متصل شروع و متوقف کنید.

می توانید نصب کنید کیت موتور فاکس پرو برای تنظیم دستی فوکوس لنز. یا می توانید گوشی هوشمند خود را از طریق بلوتوث به هاب وصل کنید اپلیکیشن رونین برای کنترل شاتر دوربین و کنترل زوم. این برنامه همچنین به شما این امکان را می دهد که یک موضوع را با کلیک بر روی آن ردیابی کنید.

  کارت گرافیک 6 گیگابایتی Radeon RX 5600 XT خود را به 16 گیگابایت تبدیل کنید

هنگام نگه داشتن دسته گیمبال می توانید به همه کنترل ها دسترسی داشته باشید.

چه از موتور فوکوس پرو یا برنامه رونین استفاده کنید، ویدیوهای گرفته شده با RS4 Pro همگی بسیار پایدار هستند. من دوست دارم که می توانم از گیمبال برای عکاسی با زاویه بسیار کم بدون چمباتمه زدن یا خم شدن کمرم استفاده کنم.

ویدیوی زیر را ببینید که من به دنبال این مرغ مادر (هیچ ، در این فرآیند آسیبی ندید) در حالی که او با جوجه هایش راه می رفت، عکس گرفت. احساس می‌کردم یک فیلمبردار در حال فیلم‌برداری از یک مستند BBC Earth یا NatGeo است.

حتی وقتی گربه‌ای را دنبال می‌کنم که به‌طور تصادفی حرکت می‌کند، ویدیو (پایین را ببینید) سینمایی به نظر می‌رسد و بدون هیچ سکسکه ثابت می‌ماند.

شما همچنین می توانید چنین فیلم چرخشی را انجام دهید (به زیر مراجعه کنید) که اگر دوربین را در دست می گرفتید غیرممکن بود.

عمر باتری است دارای رتبه 13 ساعت با دسته باتری همراه. در طول بررسی، بدون اتصال بلوتوث به گوشی هوشمند، سطح باتری RS4 Pro از کامل به کاهش یافت 70 درصد فقط در دو ساعت. اگر از آن برای عکاسی یک روزه استفاده می کنید، باید به آن توجه کنید.

نتیجه

را DJI RS4 Pro پایداری عالی، عملکرد بی نظیر و پشتیبانی از اکوسیستم وسیع لوازم جانبی که نیازهای هر فیلمبردار را برآورده می کند، ارائه می دهد.

اما سوال اینجاست که آیا واقعا به آن نیاز دارید؟ این مورد به ویژه در هنگام شروع از بزرگ است 1199 دلار سنگاپور. روایت مورد استفاده در این حسابرسی هزینه دارد 1529 دلار سنگاپور. می‌توانید یک تلفن هوشمند ممتاز مانند Google Pixel 8 یا Nothing Phone (2) با گزینه تغییر مقدار دریافت کنید.

من فکر می کنم RS4 Pro برای فیلمبرداران و فیلمسازان حرفه ای پیشنهادی ارزشمند است، اما برای بقیه ما شگفت انگیز است. بنابراین، سم خود را انتخاب کنید.

اگر همچنان علاقه مند هستید، می توانید DJI RS4 Pro را از فروشگاه رسمی DJI، Amazon، Lazada و Shopee خریداری کنید.

منبع: https://www.hardwarezone.com.sg/review-dji-ronin-rs4-pro-video-camera-gimbal-stabiliser-singapore-price