دلایل کار نکردن صفحه کلید کامپیوتر و راه های حل آن

دلایل کار نکردن صفحه کلید کامپیوتر و راه های حل آن

مشکل کار نکردن کیبورد این یکی از بدترین مشکلاتی است که می تواند در مواقع حساس کاربران را آزار دهد. مهمتر از آن، دلایل مختلفی برای این امر وجود دارد صفحه کلید کامپیوتر کار نمی کند همه این عوامل وجود دارد و باید جداگانه بررسی شود. اگر شما هم با این مشکل مواجه شدید ادامه این مقاله را از شهر سخت افزار بخوانید علت خرابی کیبورد و راه حل های حل این مشکل را بیاموزید.

فهرست مطالب این مقاله:

– دلایل کار نکردن صفحه کلید کامپیوتر
– آموزش رفع مشکل خرابی کیبورد
– خلاصه و پاسخ به سوالات متداول

صفحه کلید لپ تاپ یا کامپیوتر کار نمی کند می تواند علل مختلفی داشته باشد. لذا در ادامه این مقاله به علل و شرایطی که ممکن است باعث آن شود اشاره می کنم خرابی صفحه کلید سیمی یا بی سیم ذکر شده بود. و سپس نیز چگونه مشکل کار نکردن کیبورد را حل کنیم پرداخت کرده اند.

صفحه کلید در ویندوز 7 کار نمی کند

دلایل کار نکردن صفحه کلید کامپیوتر

کیبوردها انواع و اقسام مختلفی دارند و هر کدام با یکدیگر بسیار متفاوت هستند. به همین دلیل، اگر مشکل کیبورد شما سخت افزاری است، ابتدا باید نوع کیبورد را مشخص کنید و سپس به دنبال راه هایی برای رفع آن باشید. اما مشکلات نرم افزاری در تمامی این کیبوردها تقریبا یکسان است و راه حل های مشابهی دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

صفحه کلید هنگام راه اندازی ویندوز کار نمی کند

خرابی پورت USB

گاهی اوقات کاربرانی که از صفحه کلید USB یا صفحه کلید خارجی استفاده می کنند متوجه نمی شوند که کابل به دلیل بیرون کشیدن صفحه کلید از سیستم جدا شده است. بنابراین، اگر متوجه شدید که صفحه کلید شما کار نمی کند، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که اگر از صفحه کلید USB استفاده می کنید، کابل را بررسی کنید.

  شایعات حاکی از آن است که تمامی مدل های آیفون 16 با پردازنده 3 نانومتری A18 عرضه خواهند شد

چرا صفحه کلید کامپیوتر کار نمی کند؟

دکمه NUM LOCK را خاموش کنید

معمولا کاربرانی که نگران خرابی قسمت دیجیتال کیبورد خود هستند، به این دلیل است که ممکن است مشکل سخت افزاری یا نرم افزاری وجود داشته باشد. اما اولین کاری که این افراد باید انجام دهند این است که دکمه Num Lock را بررسی کنند.

در این رابطه بخوانید:

– علائم قطع برق کامپیوتر و مشکلات عمده منبع تغذیه
– چرا هارد دیسک خراب می شود؟ علائم و دلایل خرابی هارد دیسک که باید بدانید

دستکاری تنظیمات بایوس

متأسفانه در اکثر مادربردهای قدیمی، کیبوردها به طور خودکار شناسایی نمی شوند و باید آنها را به صورت دستی فعال کنید. البته باید اشاره کنیم که این مشکلات ممکن است در مادربردهای جدید به دلیل دستکاری های اضافی ظاهر شود. در نتیجه، بهتر است به تنظیمات بایوس کامپیوتر خود بازگردید.

چرا صفحه کلید به کامپیوتر متصل نیست

چگونه مشکل خرابی صفحه کلید را حل کنیم

راه های مختلف برای مشکل کار نکردن کیبورد کامپیوتر یا لپ تاپ را حل کنید آنجا. در ادامه این مقاله از Device City به چند راهکار رایج در این زمینه پرداخته ایم:

کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید

راه اندازی مجدد رایانه اولین کاری است که باید برای حل مشکل کار نکردن صفحه کلید رایانه یا قفل شدن صفحه کلید با سیم روی میز رایانه انجام دهید. گاهی اوقات، مشکلات نرم افزاری، مانند تداخل یک درایو یا دو برنامه مختلف، باعث از کار افتادن درایور صفحه کلید می شود. با راه اندازی مجدد سیستم، می توانید مشکلات و خطاهایی مانند قفل شدن صفحه کلید با سیم در رایانه خود را برطرف کنید.

در این رابطه بخوانید:

– دلایل تاخیر ویندوز و سیستم چیست؟ 9 راه حل برای حل مشکل آویزان شدن کامپیوتر و لپ تاپ
– دلایل اصلی کندی ویندوز 10 و راه حل رفع آنها

صفحه کلید را تمیز کنید

اولین قدم برای حل مشکل عدم اتصال کیبورد به کامپیوتر با سیم، تمیز ، کیبورد است. گرد و غبار و ذرات غذا بزرگترین دشمن صفحه کلید هستند. مشکل این است که هیچ راهی برای محافظت از صفحه کلید در برابر این ذرات وجود ندارد و بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که هر از چند گاهی صفحه کلید را تمیز کنید.

  Indiana Jones and the Great Circle برای PC و Xbox نزدیک شما می آید

چرا صفحه کلید سیمی کامپیوتر کار نمی کند؟

درایورها را به روز کنید یا دوباره نصب کنید

معمولا دکمه های صفحه کلید در بازی کار نمی کنند این اتفاق زمانی می افتد که بازی جدیدی را نصب می کنید و به دلیل ناسازگاری بازی با درایورهای ویندوز، با مشکلاتی مانند کار نکردن ماوس یا کیبورد و حتی راه اندازی نشدن بازی مواجه خواهید شد. درایورهای ویندوز وظیفه اتصال دستگاه های جانبی به ویندوز را بر عهده دارند و در این راستا می توانید با به روز رسانی آنها به این مشکل پایان دهید.

تنظیمات صفحه کلید را در بایوس سیستم تغییر دهید

بوت شدن سیستم یکی از بخش های مهم و ضروری در کامپیوترهای ویندوزی بوده است، زیرا می توانید تمام قطعات متصل به کیس را از طریق USB مشاهده کنید. به صفحه کلید در محیط بوت کار نمی کند نیازی به انجام کار خاصی نیست و با یک ریبوت ساده و سپس فشردن دکمه delete می توانید وارد محیط بایوس شوید و مشکل خرابی کیبورد را حل کنید پرداخت ،.

دکمه های صفحه کلید در بازی کار نمی کنند

برنامه های مشکل ساز را حذف کنید

برخی از نرم افزارها نیز می توانند منبع باشند مشکلات صفحه کلید کامپیوتر و کار نکردن در ویندوز 7 به خصوص اگر این برنامه ها درایوهای اضافی را روی سیستم نصب کرده باشند. زیرا ممکن است این درایوها با درایوهای صفحه کلید اصلی تداخل داشته باشند و اجازه کار به آنها را ندهند. به مشکل غیرفعال ، صفحه کلید سیمی کامپیوتر را حل کنیدابتدا بهتر است تاریخ ظاهر شدن مشکل صفحه کلید را مشخص کنید و سپس هر نرم افزاری را که بعد از آن تاریخ نصب کرده اید حذف کنید.

در این رابطه بخوانید:

– نحوه بررسی دمای CPU را آموزش دهید. دمای استاندارد پردازنده چقدر است؟
– مشخصات کامل کامپیوتر یا لپ تاپ را چگونه متوجه می شوید؟

ویژگی های فعال صفحه کلید را بررسی کنید

برخی از کیبوردهای موجود در بازار دارای کلیدهای مجزا برای فعال سازی ویژگی های خاص هستند. در بسیاری از کیبوردها، وقتی کلید Shift را برای مدت طولانی نگه دارید، صفحه کلید قفل می شود. اگر صفحه کلید شما این کلیدها را داشته باشد و به طور تصادفی آنها را فعال کنید، ممکن است رفتار عجیبی از صفحه کلید مشاهده کنید. مثلاً با نوشتن حرف می توان حروف اضافه دیگری را نیز نوشت.

  عملکرد Samsung Galaxy A55 با Exynos 1480 در تست Geekbench

برخی از دکمه های صفحه کلید در ویندوز کار نمی کنند

خلاصه و پاسخ به سوالات متداول

در این مقاله برای بررسی چرا صفحه کلید کامپیوتر کار نمی کند؟ وی راهکارهایی برای حل این مشکل ارائه کرد. اگر مشکل کار نکردن کیبورد همچنان ادامه دارد، ممکن است کیبورد شما مشکل داشته باشد و بهتر است آن را نزد تعمیرکار ببرید یا به فکر تهیه کیبورد جدید برای سیستم خود باشید. در زیر، نظرات خود را به اشتراک بگذارید و به ما بگویید چگونه این کار را انجام دهیم مشکل خرابی کیبورد را حل کنید میدونی

آیا دکمه ای برای قفل ، کیبورد وجود دارد؟

در برخی از سیستم ها، Ctrl+Alt+L را فشار دهید تا صفحه کلید قفل شود. برای باز ، قفل، کافی است روی صفحه کلید باز ، قفل را تایپ کنید.

چرا صفحه کلید کامپیوتر من ناگهان از کار افتاد؟

دلایل زیادی برای کار نکردن کیبورد وجود دارد، مانند مشکلات تنظیمات بایوس یا قطع یا خراب شدن کابل USB که راه حل مشکلات موجود در مقاله بالا هستند. صفحه کلید کامپیوتر کار نمی کند در دسترس.

چگونه مشکل کار نکردن صفحه کلید در ویندوز 10 را برطرف کنیم؟

به عنوان اولین راه حل، کابل USB را جدا کرده و پس از مدتی دوباره به سیستم وصل کنید. اگر مشکل برطرف نشد، می توانید از طریق آموزش های بالا مشکل را حل کنید یا از یک متخصص کمک بگیرید.

صفحه کلید من روی سیستم دیگری کار می کند اما روی سیستم من نه! دلیل ش چیه؟

به نظر می رسد که پورت USB سیستم شما آسیب دیده و کار نمی کند. برای رفع مشکل بهتر است از سوکت های دیگر کیس برای اتصال کیبورد استفاده کنید.

چرا دکمه های سمت راست کیبورد کار نمی کنند؟

ممکن است قسمت Num Lock صفحه کلید شما خراب باشد. برای فعال ، اعداد سمت راست صفحه کلید، دکمه Num Lock روی صفحه کلید را فشار دهید.

منبع: https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/articles-guides/45294-keyboard-not-working