زمان مرگ خود را با Life2vec هوش مصنوعی بدانید! (+لینک سایت)


این روزها هوش مصنوعی قادر به انجام هر کاری است. حتی اگر می‌خواهید بدانید چه زمانی به خانه بازمی‌گردید، Life2vec می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند. دانشمندان با ایجاد یک مدل هوش مصنوعی جدید توانستند رویدادهای آینده زندگی افراد را تخمین بزنند و این مدل قادر به پیش بینی زمان مرگ انسان است. جزئیات بیشتر را در شهر سخت افزار بخوانید.

مهندسان کپنهاگ و دانشگاه نورث ایسترن با موفقیت مدل های هوش مصنوعی مشابه ChatGPT را توسعه داده اند که می تواند آینده انسان ها را پیش بینی کند. محققان از تکنیک‌های پردازش زبان طبیعی برای مطالعه چگونگی تکامل انسان‌ها استفاده کرده‌اند که می‌توان از آن برای پیش‌بینی آینده بر اساس توالی دقیق وقایع در زندگی هر فرد استفاده کرد.

پیش بینی مرگ و آینده با هوش مصنوعی؟!

پیش بینی مرگ و آینده با هوش مصنوعی Life2vec

برای این مدل هوش مصنوعی، محققان به یک پایگاه داده عظیم به نام Life2vec روی آوردند که حاوی داده های 6 میلیون شهروند دانمارکی، از جمله اطلاعاتی در مورد جنبه های مختلف زندگی، مانند آموزش، سلامت، شغل، درآمد، آدرس و ساعات کاری روزانه است.

با استفاده از این داده ها، می توان به سؤالاتی مانند «آیا فرد مورد مطالعه ظرف چهار سال آینده می میرد یا خیر؟» پاسخ داد. طبیعتاً نتایج به دست آمده از این داده ها با زندگی افراد تطبیق داده شد و محققان با مطالعه بیشتر سیستم مذکور صحت پیش بینی های این هوش مصنوعی را تأیید کردند.

به عنوان مثال، با فرض مساوی بودن همه چیز، افرادی که در پست های اجرایی پردرآمد هستند، احتمالا عمر طولانی تری خواهند داشت. نکته جالب‌تر این است که مدل هوش مصنوعی فوق معتقد است که مهارت‌های محدود در یک حوزه خاص و توانایی تشخیص ذهنی افراد نیز با خطر بالاتر مرگ مرتبط است.

  بررسی حافظه Corsair MP700 یک ترابایت؛ تلاقی دوست‌داشتنی سرعت و ارزش خرید بالا

این مدل ها قادرند پیامدهای مختلف مرگ افراد را بر ویژگی های شخصیتی آن ها پیش بینی کنند و به گفته محققان، مدل های آن ها بسیار بهتر از بهترین مدل های فعلی عمل می کنند. اما برای آشنایی با این مدل هوش مصنوعی، باید به وب سایت مراجعه کنید ماشین حساب مرگ مراجعه کنید و یک حساب کاربری ایجاد کنید.

البته پیش‌بینی زمان مرگ یک فرد می‌تواند خطراتی را به همراه داشته باشد، به همین دلیل است که محققان نگران اخلاق و حفظ حریم خصوصی هستند. به نظر می رسد دانشمندان این پروژه برای پیش بینی مرگ و آینده انسان ها به مرحله بعدی می روند تا انواع دیگر اطلاعات مانند متن، تصویر یا اطلاعات ارتباطات اجتماعی را در مدل هوش مصنوعی خود ادغام کنند.

منبع: https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/48844-ai-death-calculator-life2vec-countdown