شراکت با هواوی می تواند شارژرهای فوق سریع 480 کیلوواتی را در اواخر سال جاری در سنگاپور ساخته شود.


شراکت با هواوی می تواند شارژرهای فوق سریع 480 کیلوواتی را در اواخر سال جاری در سنگاپور ساخته شود.

درک تان، مدیر عامل EV-electric (سمت چپ) و تری گائو، مدیر عامل Huawei Digital Power سنگاپور، یک ارائه ویدیویی در مورد یک ایستگاه شارژ فوق سریع در آزمایشگاه هوش مصنوعی هوآوی در سنگاپور تماشا می کنند.  (منبع تصویر: استریتس تایمز).

توجه داشته باشید: این مقاله توسط Lee Nian Tjoe نوشته شده است و اولین بار در 19 مارس 2024 در The Straits Times ظاهر شد.

انتظار می رود شارژرهای فوق سریع با قابلیت شارژ کامل یک وسیله نقلیه الکتریکی (EV) در 30 دقیقه تا پایان سال 2024 در سنگاپور نصب شوند.

EV-electric (EVe)، یکی از شرکت‌های تابعه سازمان حمل‌ونقل زمینی، در 18 مارس قراردادی را با غول فناوری چینی هوآوی امضا کرد تا چنین شارژرهایی را معرفی کند که سریع‌ترین شارژرها در آسیای جنوب شرقی هستند.

این شارژرها برای کاربران وسایل نقلیه برقی مانند رانندگان تاکسی و تحویل که زیاد رانندگی می‌کنند و نیاز به شارژ سریع‌تر و سریع‌تر وسایل نقلیه خود نسبت به رانندگان وسایل نقلیه برقی شخصی دارند، استفاده می‌شود.

شارژ یک وسیله نقلیه الکتریکی در ایستگاه های شارژ استاندارد نصب شده در پارکینگ های هیئت مدیره مسکن تا هشت ساعت طول می کشد.

شارژرهای فوق سریع حداکثر سرعت شارژ بالاتری نسبت به نسل فعلی خودروهای الکتریکی دارند، اما EVe انتظار دارد مدل‌هایی که در سال‌های آینده وارد بازار می‌شوند، بتوانند قابلیت‌های شارژ را به حداکثر برسانند.

بر اساس این قرارداد، EVe و Huawei همچنین از پنل‌های خورشیدی و سیستم‌های ذخیره انرژی باتری برای تغذیه شارژرها استفاده خواهند کرد و در نتیجه بار روی شبکه برق را کاهش می‌دهند.

استقرار شبکه عمومی شارژ خودروهای الکتریکی در سنگاپور توسط EVe هماهنگ شده است. در حال حاضر پنج اپراتور مناطق مختلف سنگاپور را پوشش می دهند.

  سونی زیر نام تجاری جدید Ult Power را راه‌اندازی کرد که برای هدهای صوتی متمرکز بر باس طراحی شده است

درک تان، مدیر اجرایی EVE به The Straits Times گفت که جزئیاتی مانند تعداد شارژرهای فوق سریع معرفی خواهند شد و مکان آنها هنوز در حال بحث است، اما “یک تا دو” شارژر تا پایان سال 2024 آماده خواهند شد.

هر شارژر دارای دو نازل شارژ برای سرویس دهی همزمان دو خودرو خواهد بود.

در مورد محل نصب شارژرها، آقای تان گفت که مکان‌های انتخاب شده باید برق کافی برای تامین انرژی خود داشته باشند، زیرا EVe می‌خواهد از انجام ارتقاءهای پرهزینه و پیچیده در زیرساخت‌های شارژ جلوگیری کند.

او افزود که حداقل یکی از مکان هایی که در نظر گرفته می شود، می تواند وسایل نقلیه الکتریکی بزرگتر مانند مینی بوس ها را در خود جای دهد.

این به اپراتورهای خدماتی بستگی دارد که شرایطی مانند قیمت شارژر را با هواوی مذاکره کرده و شارژرها را به کار گیرند.

نه EVe و نه هواوی هیچ تخمینی برای هزینه نصب شارژرهای فوق سریع ارائه نکردند.

هنگامی که هواوی در سال 2023 از شارژر فوق سریع رونمایی کرد، غول فناوری ادعا کرد که قادر است در مدت پنج دقیقه شارژ کافی برای اضافه ، برد عملیاتی 200 کیلومتری ایجاد کند.

تا سال 2024، این شرکت می خواهد 100000 ایستگاه شارژ مجهز به چنین شارژرهایی در بیش از 340 شهر و بزرگراه های اصلی چین داشته باشد.

هواوی گفت این شارژر قادر است برق را به سرعت به باتری های خودروهای الکتریکی برساند زیرا از خنک کننده مایع استفاده می کند که در کاهش دمای کار موثرتر از فن هایی است که معمولاً در بسیاری از شارژرهای خودروهای الکتریکی استفاده می شود. دمای بالا سرعت شارژ باتری را محدود می کند.

  اپل برای تقویت مجموعه خود، برچسب موسیقی کلاسیک سوئدی را خریداری می کند

شارژری که در سنگاپور عرضه خواهد شد، نسخه کمی بهینه سازی شده آن در چین است که به جای 600 کیلووات، 480 کیلووات قدرت اسمی دارد.

این برای مطابقت با سقف فعلی آخرین استاندارد ملی شارژ خودروهای الکتریکی سنگاپور است که از 200 کیلووات به 500 کیلووات در سال 2022 افزایش یافته است. اندازه گیری کیلووات به سرعت شارژر اشاره دارد.

شارژرهای هوآوی جزو ۱۲۰ شارژر سریع خواهند بود که در حدود ۶۰ پارکینگ HDB از جمله Boon Lay، Redhill، Kallang Bahru، Tampines و Woodlands نصب خواهند شد.

از 18 مارس، 2984 ایستگاه شارژ خودروهای برقی در دسترس عموم است.

شرکت لجستیک Ninja Van Singapore بیش از 10 ون برقی در ناوگان خود دارد که در پارکینگ های تجاری یا مسکونی شارژ می شوند.

سخنگوی این شرکت گفت: «بسته به رانندگان، برخی ترجیح می دهند یک شبه شارژ کنند تا شارژ کامل داشته باشند در حالی که برخی دیگر ترجیح می دهند به ایستگاه های شارژ سریع بروند.

منبع: استریت تایمز

منبع: https://www.hardwarezone.com.sg/tech-news-huawei-lta-tie-up-ulta-fast-480kw-charger-electric-car-singapore