شورا باید برای برخورد با مافیای تصفیه وارد میدان شود


چندی پیش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره فیلترشکن های پولی اعلام کرد که برخورد با مافیای فیلترشکن عزم و اراده خود نمایندگان را می طلبد و اکنون توپ در زمین نمایندگان مجلس است. زربور گفت: برخورد با مافیایی که از نیازهای مردم سوء استفاده می کند و جیب خصوصی آنها را پر می کند نیاز به قانون دارد و چندین طرح از سوی دولت در انتظار تصویب مجلس است.

عیسی زربور در حاشیه جلسه شورای دولت گفت: برخورد با مافیای منحل نشده عزم و اراده خود مجلس را می طلبد و طرح های زیادی از سوی دولت ارائه شده که در انتظار تصویب شورای اسلامی است.

vpn-mafia-2.jpg

وی افزود: اگر این مشکل به صورت طبیعی حل شود، این مشکل به زودی حل نمی شود و بارها اشاره کرده ام که فیلترشکن خطرات زیادی برای کاربران دارد و دغدغه نمایندگان در مجلس بجاست و باید برنامه ارائه شود. مجلس نمایندگان این موضوع را تصویب کرده و چارچوب قانونی لازم را برای برخورد با کسانی که از نیازهای مردم سوء استفاده می کنند، فراهم خواهد کرد.

وزیر ارتباطات گفت: بسیاری از لایحه های ارائه شده از سوی دولت در حال تصویب در مجلس است و بحث برخورد با مافیای انحلال شکن ها باید توسط نمایندگان ادامه یابد. اگر نمایندگان مجلس بخواهند این موضوع را حل و فصل کنند باید طرحی تهیه کنند و به امضای 50 نفر برسند و به جلسه علنی مجلس ارائه کنند و تصویب کنند. به این ترتیب بستر قانونی لازم برای برخورد با کسانی که از این نیاز مردم سوء استفاده می کنند و جیب خود را خط می کشند، فراهم می شود.

  لپ‌تاپ‌های جدید Acer Swift و Aspire مجهز به هوش مصنوعی وارد بازار شدند

آغاز طرح پژوهشی فروش فیلترشکن در مجلس نمایندگان

پیش از این جلال رشیدی کوچی، نماینده مجلس اعلام کرده بود که طرح تحقیق و تفحص از فروش فیلترشکن به زودی در مجلس راه اندازی می شود. وی در این زمینه ادعاهای جالبی را مطرح کرد و معتقد است که بسیاری از فیلترشکن های پولی منشأ محلی دارند و مافیای فروش فیلترشکن در کشور مبالغ هنگفتی دریافت می کند.

در این رابطه بخوانید:

– حقیقت فروش فیلترشکن های پرداخت شده توسط نماینده مجلس

رشیدی کوچی در ادامه اظهار داشت: انحلال یک معامله مالی بسیار سنگین در کشور است. مثلا اخیرا یکی از مراکز تولید برق در حوالی تهران خاموش شد که بعد از آن نیمی از فیلترشکن ها از کار افتادند! این یعنی چی؟

منبع: https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/internet-operator/47392-request-minister-parliament-vpn-mafia