فقط مدل های آیفون 14 و بالاتر مسدود شده اند

فقط مدل های آیفون 14 و بالاتر مسدود شده اند

علی رضا صدری خواه مدیرکل واردات گمرک ایران با انتشار بخشنامه ای به تاریخ 17 خرداد 1403 از ممنوعیت ترخیص تمامی مدل های گوشی هوشمند آیفون خبر داد. آیفون 13 زیر که امکان ثبت داشت نیز با ممنوعیت واردات مواجه خواهد شد. در ادامه این مطلب، امروز (6 خرداد) اصلاحیه جدیدی در مصوبه قبلی هیأت وزیران منتشر شد که مشخص می کند قوانین واردات آیفون در سال جدید تغییری نکرده و واردات آیفون 14 و آیفون 15 همچنان ادامه دارد. ممنوع است.

به گفته کارشناسان طی یک سال گذشته بیش از 900 میلیون دلار گوشی هوشمند به ارزش بیش از 600 دلار به کشور عزیزمان وارد شد که بیشتر آنها مربوط به مدل های مختلف آیفون بوده است.

ترخیص کالا در تمام مدل های آیفون مسدود شده است

به گزارش سایت مشرق نیوز، اکنون به نظر می رسد مدیرکل گمرک ایران با انتشار بخشنامه ای جدید واردات تمامی گوشی های هوشمند با برند اپل (تمامی مدل های آیفون) را ممنوع اعلام کرده است.

بخشنامه ای مبنی بر ممنوعیت فیلتر شدن تمامی گوشی های آیفون

علی رضا صدری خواه، مدیرکل گمرک ایران، 17 خردادماه طی بخشنامه ای به گمرک از ممنوعیت واردات گوشی های هوشمند با برند اپل خبر داد و اعلام کرد در صورت رفع ممنوعیت واردات توسط مراجع ذیربط، سود محصولات تجاری به میزان 96 درصد خواهد بود.

ترخیص کالا در تمام مدل های آیفون مسدود شده است

در یکی از مفاد این بخشنامه آمده است:

واردات تلفن همراه هوشمند مارک دارسیبوی ممنوعیت خود را اعلام کرد و در صورت رفع ممنوعیت ورود توسط مراجع ذیصلاح، سود بازرگانی وی نود و شش درصد خواهد بود.96٪ خاص.

این بخشنامه در حالی منتشر شده است که طی دو سال گذشته و بر اساس تاییدیه های ابلاغی، گوشی های آیفون 14 و بالاتر دیگر در کشور قابل ثبت نیستند. مدتی پس از صدور تصمیم جدید هیئت دولت در خصوص اصلاح سود بازرگانی برخی اقلام وارداتی، تردیدهایی در خصوص لغو مجوز واردات برند اپل به طور کلی مطرح شد.

  قفل کارت برای اتاق های هتل فقط با استفاده از تلفن Android

در این رابطه بخوانید:

دلیل اصلی ممانعت از ثبت آیفون 14 و 15 از سوی دبیر انجمن واردکنندگان تلفن همراه

اکنون بر اساس بخشنامه جدید گمرک ایران که به امضای مدیرکل دفتر واردات رسیده است، واردات آیفون حتی سری آیفون به طور کامل ممنوع است. آیفون 13 در زیر نمی توانید آن را تخلیه کنید.

ترخیص کالا در تمام مدل های آیفون مسدود شده است

پیگیری های گمرک ایران نشان می دهد که بخشنامه 17 خرداد ماه مبنی بر واردات گوشی تلفن همراه با توجه به اینکه مدل های 13 به پایین از خط تولید حذف شده و تنها مدل های به روز شده این گوشی به کشور وارد شده است، بر اساس هماهنگی های انجام شده مشخص است. و استعلام از وزارت حریم خصوصی بر اساس تصمیم کمیته دولتی واردات برند اپل به طور کامل ممنوع شده است.

آپدیت 10 ژوئن: فقط مدل 14 به بالا ممنوع است

پیگیری های خبرگزاری ایسنا از سازمان توسعه تجارت حاکی از آن است که ممنوعیت واردات گوشی های آیفون در بخشنامه فوق تنها مربوط به مدل های آیفون 14 به بالا بوده و ربطی به گوشی های سری آیفون 13 به بالا ندارد. یعنی گفته می شود ممنوعیت جدیدی برای ورود آیفون ها به کشور اعمال نشده است.

این در حالی است که بر اساس اعلام سازمان توسعه تجارت به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سود تجاری برای تمامی مدل های آیفون 96 درصد است.

به روز رسانی 26 ژوئن: ممنوعیت قبلی مدل های آیفون 14 و آیفون 15 همچنان پابرجاست

بر اساس اصلاحیه جدید مصوب هیات وزیران و جلسه 30 خردادماه جاری، واردات گوشی های اپل آیفون 14 و آیفون 15 همچنان ممنوع است و اعلام شده است سود بازرگانی مدل های قبلی این برند. 96 درصد

  اچ پی از سبک ترین لپ تاپ گیمینگ 14 اینچی دنیا با پردازنده Intel Core Ultra 9 185H و گرافیک Nvidia RTX 4070 رونمایی کرد.

ممنوعیت واردات اپل

در آخرین اصلاحیه آمده است:

سود بازرگانی برای واردات تلفن همراه هوشمند با برند اپل 96 درصد تعیین شده است. هرگونه ممنوعیتی که قبلاً بر روی گوشی‌های هوشمند با برند اپل اعمال شده بود، به قوت خود باقی خواهد ماند.

آیفون را مسدود کنید

در نهایت می توان گفت حداقل در حال حاضر واردات آیفون 14 و آیفون 15 چه برای مقاصد تجاری و چه مسافربری ممنوع بوده و این محصولات به هیچ وجه ثبت نام نمی شوند.

منبع: https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/smartphone/51031-clearance-of-all-iphone-models-was-banned