قیمت های NAND و DRAM همچنان آزادانه کاهش می یابد. دلیل ش چیه؟

قیمت های NAND و DRAM همچنان آزادانه کاهش می یابد.  دلیل ش چیه؟

یک گزارش منتشر شده توسط یک موسسه تحقیقاتی نشان می دهد که بازار تراشه های حافظه ناند و درهم بسیار متلاطم شده است و دلایل مختلفی مانند عرضه بیش از حد در مقابل تقاضای بسیار کم، روند نزولی ثابتی را در این بازار ایجاد کرده است. بر این اساس قیمت چیپس سیب زمینی درهم و ناند در هفته های اخیر کاهش داشته است.

موسسه تحقیقاتی Trendforce اخیرا گزارشی در خصوص کاهش مداوم قیمت حافظه منتشر شده است ناند و درهم دو دلیل اصلی عدم شکل گیری روند صعودی و افزایش قیمت این چیپ ها را منتشر و ذکر کرد.

کاهش قیمت NAND و DRAM ادامه دارد

بر اساس گزارش فوق، دلیل آن تولید بیش از حد تراشه های حافظه و تجمع آنها در انبارها خواهد بود، در حالی که دلیل دوم، سیاست های دولت چین در قبال قاچاق مدل های بازسازی شده است. درهم ذکر شده.

کاهش قیمت NAND و DRAM ادامه دارد

تمدید تراشه درهم باسیم توپ را برگردانید به عنوان یک تکنیک ساده شناخته می شود که با جایگزینی توپ های لحیم کاری در قسمت زیرین تراشه اتفاق می افتد. تعویض این توپ ها که برای اتصال تراشه به برد استفاده می شود در بسیاری از موارد باعث از کار افتادن تراشه می شود. درهم می توان دوباره از آن استفاده کرد، اگرچه به اندازه یک است درهم جدیدها قابل اعتماد نیستند.

شکاف قیمت در بازار حافظه در حال افزایش است

در همین حال، به گفته محققان موسسه Trendforce، قیمت پولی خاطرات درهم در بازار اختلاف زیادی با قیمت های ذکر شده در قراردادها وجود دارد و روند کاهش آن همچنان ادامه دارد. این وضعیت زمانی اتفاق می‌افتد که محصولی مانند ماژول‌ها در حال ذخیره و عرضه است درهم در بازار افزایش یافته و تقاضای برابر با آن وجود ندارد. به عبارت ساده تر، تعادل عرضه و تقاضا با هم برخورد می کند.

  OPPO Find

یکی دیگر از عوامل اصلی کاهش قیمت در بازار، سرکوب شدید قاچاق در بازار چین است که باعث افزایش قیمت چیپس شده است. درهم هر چه پایین تر باشد.

کاهش قیمت NAND و DRAM ادامه دارد

به گزارش سایت تامشاردور، میانگین قیمت تراشه های 8 گیگابایتی از اواخر ماه گذشته (پایان اردیبهشت 1403 هجری شمسی) افزایش یافته است. DDR4 سریع 2666 تبدیل های عظیم در ثانیه (تن متریک در ثانیه) با کاهش 2.54 درصدی مواجه شد و از 1881 دلار به 1835 دلار رسید. اگرچه این کاهش قیمت چندان زیاد نیست، اما روندی ثابت و مستمر بوده است.

در این رابطه بخوانید:

– از این ماه انتظار افزایش قیمت NAND SSD را داشته باشید
– شاهکار جدید سامسونگ; تولید انبوه تراشه های 236 لایه V-NAND آغاز شد

به همین ترتیب، قیمت نقطه فلش ناند و همچنین به دلیل ذخایر انباشته شده در انبارهای تولید کنندگان SSD (و برخی بهتر هستند SSDتولید در بازار جهانی)، روند نزولی داشت.

این روند منجر به تشدید اختلاف قیمت نقدی و قیمت مندرج در قراردادها شده است.

کاهش قیمت NAND و DRAM ادامه دارد

مطابق با Trendforce حضور در بازار حافظه درهم و ناند از نظر قیمت با چالش های عمده ای مواجه است و در عین حال تقاضای کافی وجود ندارد. به دلایل ذکر شده، تحلیلگران معتقدند که در آینده نزدیک امکان رشد قیمت وجود ندارد.

نظر شما در مورد وضعیت فعلی بازار تراشه درهم و ناند چیست؟ آیا این روند منجر به کاهش قیمت حافظه در بازار مصرف خواهد شد؟

منبع: https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/storage/51323-nand-dram-prices-dropping-market-downward-trend