نقد جنگ ستارگان: داستان های امپراتوری (دیزنی+): داستانی خارق العاده از انتقام و رستگاری


نقد جنگ ستارگان: داستان های امپراتوری (دیزنی+): داستانی خارق العاده از انتقام و رستگاری

منبع تصویر: Disney+

Star Wars: Tales of the Jedi موفقیت غافلگیرکننده جنگ ستارگان در سال 2022 برای من بود، یک مجموعه انیمیشن متشکل از شش قسمت (هر قسمت حدود 15 دقیقه) با تمرکز بر داستان های کنت دوکو و آهسوکا. سریع به جلو به امروز 4 میو دیزنی + دنباله را منتشر کرد جنگ ستارگان: داستان های امپراتوریاین بار با تمرکز بر مورگان السبث و باریس آفی. داستان مورگان یک سفر خوب تحقیق شده در تاریکی است. اولین بار به عنوان یک دشمن سرسخت معرفی شد آهسوکا که در ماندالوریان (فصل 2، قسمت 5)، او به عنوان آنتاگونیست اصلی در سریال لایو اکشن خود آهسوکا به شهرت رسید.

مورگان که از بقایای خواهران شب داتومیر متولد شد، اتحادی با دریاسالار بزرگ تراون (که اولین حضور خود در اکشن زنده را نیز در Ahsoka انجام داد)، وفاداری تزلزل ناپذیری را حتی در مواجهه با قربانی ، خود برای کمک به فرار او در کنار مادران بزرگ در Peridea نشان داد. اگر کنجکاو هستید که Thrawn در این سریال چه نوع نفوذی بر مورگان دارد، سه قسمت اول Tales of Empire همه چیز را آشکار می کند.

منبع تصویر: Disney+

منبع تصویر: Disney+

این اپیزودها که سه دهه را در بر می گیرد، عمیقاً به سفر پر فراز و نشیب السبث می پردازد – از از دست دادن غم انگیز خانواده اش در داتومیر تا قرار سرنوشت ساز او با ترون، که در دوران جمهوری جدید درست قبل از رویارویی او با آهسوکا به اوج می رسد. این انگیزه های زیربنایی مورگان را آشکار می کند و تمایل او را برای قربانی ، خود برای بازگشت مادران بزرگ به کهکشان اجدادی خود روشن می کند. برخورد دلخراش او با ژنرال گریووس در دوران جوانی (یادداشت سردبیر: کمپینی برای ریشه کن ، Nightsisters ویژگی های برجسته ای در مجموعه انیمیشن The Clone Wars) مطمئناً باعث ایجاد حس همدردی در برخی بینندگان خواهد شد و همچنین لحظه ای محوری است که او را در مسیر انتقام و چگونگی درگیر شدن او با امپراتوری در وهله اول سوق می دهد.

  تهویه مطبوع WindFree جدید سامسونگ با قدرت 23000 سوراخ هوا شما را خنک نگه می دارد.

درهم آمیخته با داستان مورگان، داستان جذاب باریس آفی پس از سفارش 66 و رستگاری نهایی او است. باریس یک چهره کلیدی در فصول پایانی جنگ‌های کلون است و سرنوشت نهایی او پس از زندانی شدن او به دلیل جنایات علیه جمهوری، در مجموعه جنگ ستارگان حل نشده باقی ماند – یعنی تا زمان‌های داستان‌های امپراتوری.

منبع تصویر: Disney+

قسمت دوم Tales of the Empire به همان اندازه در مورد لین است که درباره باریس است، با قسمت اولی که در سرتاسر داستان باریس حضور ثابتی دارد و تا حدود 1 BBY گسترش می یابد، جایی که چهارمین خواهر به عنوان یک دشمن بزرگ برای امپراتوری ظاهر می شود. پاداوان سابق لومینارا اوندولی. در حالی که داستان باریس، مانند داستان مورگان، ممکن است برای درک کلی جهان عظیم جنگ ستارگان ضروری نباشد، بینش‌های جالبی را درباره سرنوشت جدی سابق پس از سقوط جمهوری آشکار می‌کند.

هر کسی که با تاریخ جنگ ستارگان آشنا باشد می‌داند که جدای‌ها در نهایت با غرور خودشان در پایان Revenge of the Sith سرنگون شدند. بنابراین، در Tales of Empire، برای من جالب بود که باریس، علیرغم سرخوردگی اش از تکامل Order، اصول اصلی خود را به عنوان جدی به طور کامل رها نمی کند یا به طور کامل خود را به چنگال سمت تاریک محکوم نمی کند. از قضا، مسیر Barris شبیه مسیر Asajj Ventress است که او را برای تلاش برای تضعیف Ahsoka و Jedi جعل کرده است (در واقع، اگر تماشا نکرده اید، باید The Clone Wars را تماشا کنید). از طریق آرک باریس، علاقه خالق سریال دیو فیلونی به کاوش در یک نمای بسیار گسترده تر از نیرو و نمایش کلی رستگاری حماسه، واقعاً می درخشد.

  زمان رویداد آتی Galaxy Unpacked سامسونگ تعیین شده است. با بسیاری از محصولات مهم و متمایز

منبع تصویر: Disney+

مانند Tales of the Jedi، Tales of the Empire یک تجربه روایی قانع کننده را ارائه می دهد که تاریخ غنی جهان جنگ ستارگان را گسترش می دهد. از طریق سفرهای مورگان السبث و باریس آفی، این مجموعه کاوش‌های روشنگری در مورد موضوعات رستگاری، خیانت و پیچیدگی‌های نیرو ارائه می‌کند. داستان‌های امپراتوری با داستان‌سرایی جذاب و ارائه‌ی بصری خیره‌کننده‌اش ثابت می‌کند که هم جذاب و هم سرگرم‌کننده است، و آن را تبدیل به یک مکمل ضروری برای مجموعه تلویزیونی جنگ ستارگان می‌کند.

Star Wars: Tales of the Jedi و Tales of the Empire اکنون برای پخش در دیزنی پلاس در دسترس است.

منبع: https://www.hardwarezone.com.sg/feature-star-wars-tales-empire-disney-plus-review