نگاهی دقیق تر به گران ترین پردازنده های HEDT در Appliance City. Threadripper 7000 و AMD Threadripper PRO 7000


پردازنده های Treadripper Inc AMD این محصول به دسته محصولاتی با کاربردهای ویژه تعلق دارد که شرایطی را برای چیزهایی که نیاز به پردازش سطح بالا با تعداد زیادی هسته دارند فراهم می کند. یک شرکت AMD این پردازنده ها در دسته بندی قرار می گیرند سر کرد و ایستگاه کاری آنها نزدیک به دو ماه پیش معرفی شدند و در این مدت کوتاه این پردازنده ها در اختیار شهر سخت افزار قرار گرفته اند تا بتوانیم نگاهی دقیق تر به آنها بیندازیم.

اما پس از توضیحات بالا، بهتر است نگاه دقیق تری به درمانگران داشته باشیم ThreeRipper 7980X و Threadripper Pro 7985WX ما آن را از طریق دفتر ماتریس، نماینده رسمی دریافت می کنیم AMD در ایران در اختیار شهر دستگاه ها قرار گرفت.

درمان ها 7000 نخ و Threadripper Pro 7000 یک شرکت AMD جدیدترین و قدرتمندترین پردازنده های دسکتاپ با معماری پیشرفته زین 4 ساخت و ساز کامل این معماری از یک فرآیند تولید 5 نانومتری است TSMC این دستگاه تا 19 درصد افزایش عملکرد در هر هسته را نسبت به نسل قبلی ارائه می دهد. این پردازنده ها برای کاربرانی طراحی شده اند که به دنبال کارایی بالا، مقیاس پذیری، امنیت و مدیریت حرفه ای هستند.

درمان ها 7000 نخ برای بازار HEDT (رومیزی پیشرفته) مناسب برای کاربران خلاق و حرفه ای. این پردازنده ها حداکثر 64 هسته، 128 رشته و 48 رشته ارتباطی را ارائه می دهند. PCIe 5.0 پشتیبانی از این مسیرها امکان اتصال سریع و پایدار با کارت های گرافیک، فضای ذخیره سازی ابری، دستگاه های ذخیره سازی و سایر اجزا را فراهم می کند.

  سامسونگ مشکلات نمایشگر گلکسی اس 24 اولترا را تصدیق می کند و می گوید که تعمیر نرم افزاری در راه است

پردازنده های HEDT جدید AMD نیز حافظه فشرده ای دارند DDR5 از چهار کانال با ظرفیت حداکثر 256 گیگابایت و فرکانس حداکثر 5200 مگاهرتز پشتیبانی می کند. این حافظه پهنای باند بالا و کمترین تأخیر را برای برنامه های حساس به حافظه فراهم می کند.

پردازنده های Threadripper 7000

درمان ها Threadripper Pro 7000 این برای بازار ایستگاه های کاری مناسب برای کاربران حرفه ای و مشاغلی است که به عملکرد، قابلیت اطمینان بالا، مقیاس پذیری و امنیت بالا نیاز دارند. این پردازنده ها حداکثر 96 هسته، 192 رشته و 128 رشته ارتباطی را ارائه می دهند. PCIe 5.0 پشتیبانی از این مسیرها امکان اتصال به کارت‌های گرافیکی، فضای ذخیره‌سازی ابری، دستگاه‌های ذخیره‌سازی و سایر اجزا را فراهم می‌کند.

پردازنده های ایستگاه کاری AMD جذاب تر از حافظه هستند DDR5 از هشت کانال با ظرفیت حداکثر 2 ترابایت و فرکانس حداکثر 5200 مگاهرتز پشتیبانی می کند. پهنای باند حافظه بیشتری را برای برنامه هایی که نیاز به ظرفیت حافظه و پهنای باند بالایی دارند فراهم می کند. این پردازنده ها نیز متمایز هستند AMD Pro که شامل امنیت سخت افزار، مدیریت در سطح سازمانی، پایداری طولانی مدت و پشتیبانی نرم افزار حرفه ای است.

درمان ها 7000 نخ و Threadripper Pro 7000 علاوه بر داشتن مشخصات فنی برجسته، عملکرد و کارایی بسیار بالایی را در کاربردهای مختلف از خود نشان می دهد. این پردازنده ها از معماری استفاده می کنند زین 4 فرآیند تولید 5 نانومتری افزایش قابل توجهی در عملکرد در هر هسته، پهنای باند، حافظه نهان و مصرف انرژی ایجاد می کند. برای ارزیابی عملکرد و کارایی این پردازنده‌ها، نتایج آزمایش‌ها و معیارهای مختلف توسط AMD یا از منابع موثق دیگر استفاده شد.

  Google Pixel 8 & Pixel 8 Pro review: Setting the standard for Android phones

در استاندارد علامت ترافیک یکی از معیارهای مهم برای اندازه گیری عملکرد کلی پردازنده ها در کاربردهای روزانه پردازنده است Threadripper Pro 7995WX او 160000 امتیاز گرفت. این نتیجه حدود 60 درصد بیشتر از نتیجه پردازنده است Intel Xeon w9-3495X او هست. پردازنده هم همینطور ThreeRipper 7980X امتیاز 137775 را به دست آورد که حدود 125 درصد بالاتر از امتیاز پردازنده است. Core i9-14900K او هست.

این نتایج نشان می دهد که درمان ها 7000 نخ و Threadripper Pro 7000 آنها عملکرد و کارایی بالاتری نسبت به رقبای اینتل خود ارائه می دهند. این پردازنده ها گزینه های مناسبی برای کاربرانی هستند که به دنبال سرعت، قدرت و کارایی هستند.

اما به شما دوستان قول می دهیم که علاوه بر این مقاله به زودی بررسی تخصصی این پردازنده ها را در شهر سخت افزار مطالعه کنید.

نظر شما در مورد این پردازنده ها چیست؟

منبع: https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/review/cpu/48643-amd-threadripper-7000-ssa-hands-on