هواوی نسخه بتا سیستم عامل غیر اندرویدی خود یعنی HarmonyOS Next را عرضه کرد

هواوی نسخه بتا سیستم عامل غیر اندرویدی خود یعنی HarmonyOS Next را عرضه کرد

هواوی نسخه بتا سیستم عامل غیر اندرویدی خود یعنی HarmonyOS Next را عرضه کرد

نسخه بتای HarmonyOS Next اکنون در دسترس است.  منبع: Huawei Central, Huawei.

هواوی هواوی به طور رسمی سیستم عامل گوشی های هوشمند مستقل خود را راه اندازی کرده است، با نسخه بتا اکنون برای توسعه دهندگانی که می خواهند عمیق تر در خدمات تلفن همراه هوآوی تحقیق کنند، در دسترس است.

این شرکت مخابراتی چینی که در کنفرانس توسعه دهندگان هوآوی 2024 (HDC 2024) راه اندازی شد، سیستم عامل جدیدی را برای گوشی های هوشمند معرفی کرد. هارمونی OS بعدی، که مبتنی بر فورک اندروید نیست.

اگرچه HarmonyOS Next by Huawei بین پلتفرم‌های مختلف در انواع مختلف دستگاه‌ها کار می‌کند، اما همچنین مبتنی بر اپلیکیشن است.  منبع: Huawei Central, Huawei.

سیستم عامل جدید هسته پروژه متن باز اندروید را ندارد و بر روی هارمونی او اس کوچک خودش اجرا می شود (در واقع لینوکس نیست، اما جایگزین سیستم چند هسته ای OpenHarmony قدیمی می شود). در زبان انگلیسی، این بدان معنی است که سیستم عامل تلفن جدید هواوی نه iOS است و نه اندروید – این یک سیستم عامل کاملاً دیگر است که از خدمات موبایل هواوی پشتیبانی می کند. فایل‌های APK و برنامه‌های اندروید کاملاً با سیستم عامل جدید سازگار نیستند.

HarmonyOS Next نیز یک سیستم عامل چند پلتفرمی است، اگرچه ارائه HDC 2024 آن بیشتر بر روی گوشی متمرکز شده است.

اجزایی که معماری HarmonyOS Next هوآوی را تشکیل می دهند.  منبع: Huawei Central, Huawei.

به گفته سایت هواداران Huawei Central، هواوی در پنج سال گذشته HarmonyOS Next را خود توسعه داده است، از جمله معماری و اجزای آن (مانند مدل زبان بزرگ Pangu AI، چارچوب برنامه نویسی ArkUI و موتور چند رسانه ای و گرافیکی به نام Ark).

  بررسی Sony Float Run: آیا واقعاً به هدفون مخصوص دویدن نیاز دارید؟ – فیلم های

بهبودهای عملکردی که گفته می شود HarmonyOS Next دارد.  منبع: Huawei Central, Huawei.

این شرکت ادعا کرد که سیستم عامل راندمان عملکرد کلی را تا 30 درصد بهبود می بخشد و سه برابر سریع تر ارتباط بین دستگاه های هواوی را فراهم می کند. همچنین گفته شده است که مصرف انرژی تا 20 درصد کاهش یافته است و می توان از هوش مصنوعی مولد برای ایجاد تصاویر و “تعمیر صدا” برای کاربران دارای ناتوانی گفتاری استفاده کرد.

هسته حریم خصوصی و امنیتی HarmonyOS Next Star Shield نام دارد.

هوآوی همچنین اضافه کرد که دارای هسته امنیتی و حریم خصوصی به نام Star Shield برای محافظت از حریم خصوصی و امنیت است. Star Shield رمزگذاری فایل در سطح سیستم و امنیت پیشرفته را برای 9 مجوز برنامه خاص فراهم می کند.

نسخه بتای HarmonyOS Next در حال حاضر فقط در چین در دسترس است.

منبع: GSMArena، Huawei Central

منبع: https://www.hardwarezone.com.sg/tech-news-huawei-harmonyos-next-beta-launch-hdc-2024-non-android-phone-operating-system