هوش مصنوعی همه مشاغل را نابود می کند!

هوش مصنوعی همه مشاغل را نابود می کند!

جفری هینتون (جفری هینتون() که به عنوان پدرخوانده فناوری هوش مصنوعی شناخته می شود، اخیرا از توسعه بی رویه این فناوری ابراز نگرانی کرده و مدعی شده است که سازمان عفو ​​بین الملل همه مشاغل را از بین می برد. او همچنین ایده سام آلتمن در مورد درآمد جهانی را به عنوان یک راه حل بشردوستانه برای جلوگیری از بحران هوش مصنوعی ارائه کرد.

هوش مصنوعی (سازمان عفو ​​بین الملل) یکی از فناوری های نوظهور عصر ماست که علاوه بر فواید بی شماری که به همراه دارد، در صورت عدم کنترل می تواند بسیار خطرناک و مضر نیز به نظر برسد.

هوش مصنوعی همه مشاغل را نابود می کند

آقای جفری هینتون (جفری هینتون() که به دلیل فعالیت ارزشمندش در زمینه شبکه های عصبی به پدرخوانده هوش مصنوعی معروف است، اخیرا نسبت به این فناوری هشدار داده است.

ما باید هوش مصنوعی را کنترل کنیم. حرفه ما در خطر است

او در مصاحبه اخیر خود تاکید کرد که نگران پیشرفت سریع و کنترل نشده هوش مصنوعی است و معتقد است. سازمان عفو ​​بین الملل بسیاری از عملکردهای عادی را از بین می برد. او همچنین ایده های جدید سام آلتمن را دوست دارد (سام آلتمن)، مدیر عامل OpenAI وی خاطرنشان کرد و خواستار تبدیل هرچه سریعتر «درآمد پایه جهانی» به راهکار شد.

جفری هینتون در بخشی از سخنان خود توضیح داد:

مردم در خیابان با من مشورت کرده و از پیشرفت های ناگهانی هوش مصنوعی و تأثیر بالقوه آن بر مشاغل ابراز نگرانی کرده اند. من به آنها توصیه کردم که درآمد پایه جهانی ایده خوبی است.

هوش مصنوعی همه مشاغل را نابود می کند

درآمد پایه جهانی در واقع آخرین ایده سام آلتمن است، که در آن همه بزرگسالان در یک گروه جمعیتی خاص بدون توجه به ثروت یا وضعیت شغلی خود، پرداخت های نقدی مکرر دریافت می کنند. هیچ سقفی برای پرداخت این پول وجود ندارد و می تواند تاثیر اقتصادی توسعه هوش مصنوعی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

  پس از اخراج 1900 کارمند و لغو بازی Survival مایکروسافت، مدیرعامل اکتیویژن بلیزارد استعفا داد.

به گزارش وب سایت ام اس ان، این ایده اخیرا در میان محققان، اندیشمندان و پیشگامان این حوزه رواج یافته است سازمان عفو ​​بین الملل به یک موضوع داغ تبدیل شده است. علاوه بر این در کشورهایی مانند آفریقای جنوبی، کنیا و هند این ایده را راه حلی برای مبارزه با فقر می دانند.

هوش مصنوعی همه مشاغل را نابود می کند

به گفته آقای هینتون، هوش مصنوعی بهره وری را افزایش می دهد و می تواند ثروت بیشتری تولید کند. اما اگر دولت‌ها مداخله نکنند، این پول‌سازی تنها ثروتمندان را ثروتمندتر می‌کند و با از بین بردن مشاغل، اقتصاد را تضعیف می‌کند. چنین چیزی برای جامعه به شدت خطرناک خواهد بود.

هینتون خواستار رویکرد محتاطانه تری برای توسعه هوش مصنوعی شد و گفت که تنها طی 5 تا 20 سال، این فناوری می تواند به تهدیدی در سطح انقراض برای بشریت تبدیل شود.

در این رابطه بخوانید:

– هشدار صندوق بین المللی پول: هوش مصنوعی 40 درصد مشاغل جهان را از بین می برد
– آینده ترسناک هوش مصنوعی تا سال 2030، 2.4 میلیون شغل تنها در ایالات متحده از بین خواهد رفت

نکته جالب این است که حتی افرادی که سریعتر رشد می کنند نیز قدرتمندتر هستند سازمان عفو ​​بین الملل طرفداران همچنین معتقدند دولت ها باید نوعی پرداخت مکرر را برای توزیع مجدد ثروت در نظر بگیرند.

منبع: https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/50887-geoffrey-hinton-says-ai-taking-jobs