هکر 16 ساله ای که در یکی از فرمانداری ها مشغول تخلیه حساب کاربری بود دستگیر شد


این روزها خبرهای زیادی مبنی بر هک شدن حساب های کاربری به گوش می رسد و آخرین آنها یک نوجوان 16 ساله چهارمحال و بختیاری به عنوان جوان ترین هکر این استان است که با حملات فیشینگ موفق به خالی ، حساب کاربران زیادی شده است. و صفحات پرداخت بانکی جعلی جزئیات بیشتر در مورد هکر نوجوان را در ادامه این مقاله از شهر سخت افزار بخوانید.

رئیس پلیس فتای جهان محال بختیاری در گفت وگو با خبرنگار ،، با اشاره به اینکه این روزها هکرها حتی کوچکترین آنها از فیشینگ برای خالی ، حساب افراد استفاده می کنند، گفت: در همین راستا نوجوانی 16 ساله در چهارمحال و بختیاری داریم که با حمله فیشینگ توانسته حساب برخی از کاربران را خالی کند.

فیشینگ، ساده ترین راه برای کلاهبرداری از کاربران

فیشینگ، ساده ترین راه برای کلاهبرداری از کاربران

مرتضی عسگری، فرمانده انتظامی شهرستان فتای جهرمحال و بختیاری می گوید این هکر جوانترین کلاهبردار اینترنتی در جهرمحال و بختیاری است. وی اظهار داشت: این نوجوان فیشینگ با نوشتن برنامه، طراحی اپلیکیشن و ارسال آن برای سایر کاربران اقدام به کلاهبرداری کرده است.

وی افزود: این روزها هکرها حتی کوچک از فیشینگ استفاده می کنند که در این روش کلاهبرداران با ایجاد صفحات جعلی شبیه درگاه اصلی بانک ها و یا در قالب خرید اینترنتی اقدام به سرقت می کنند.

در واقع مجرمان ابتدا با ایجاد یک صفحه جعلی مشابه صفحه اصلی بانک ها و برداشت از حساب کاربر در زمان مناسب، شماره کارت، رمز دوم و کد CVV2 را به دست می آورند.

البته این گروه از مجرمان با دادن پیامی مبنی بر خرابی سیستم بانکی سعی در عادی جلوه دادن مشکل دارند! اعتماد فرد را جلب می کنند و گاهی پس از ثبت مشخصات، فرد را به سایت اصلی بانک معرفی می کنند.

  اولین اطلاعات در مورد کارت گرافیک Radeon RX 8800 XT; AMD با فرکانس کلاک بالای 3 گیگاهرتز وارد جنگ با انویدیا می شود

بر اساس اظهارات رئیس پلیس فتای جهرمحال و بختیاری، بسیاری از جرایم سایبری در کشور برداشت‌های غیرمجاز است و بیشتر این موارد از طریق فیشینگ است. به گفته مرتضی اصغری، بسیاری از برنامه های غیرمجاز موجود در فضای مجازی در واقع طعمه کلاهبرداران هستند.

وی در پایان افزود: کاربران باید مراقب باشند به هیچ برنامه ای که در فضای مجازی تبلیغ می شود اعتماد نکنند زیرا افرادی که به دنبال سودجویی هستند کاربران را به درگاه های جعلی هدایت می کنند و از طریق این برنامه ها سعی در کلاهبرداری از آنها دارند.

منبع: https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/security/48944-16-years-old-hacker-fishing