چگونه هدفون آیفون را تمیز کنیم؟

چگونه هدفون آیفون را تمیز کنیم؟

اگر در هنگام گوش دادن به موسیقی یا صحبت ، احساس می کنید که اسپیکر تلفن همراه شما کیفیت یکسانی ندارد و یا به دلیل تجمع کثیفی در سوراخ های اسپیکر و حتی درگاه شارژ آیفون از نمایش آن به دیگران خجالت می کشید، شاید وقت آن رسیده باشد. برای این. تمیز ، اسپیکر آیفون انجام دادن. برای شناسایی نحوه تمیز ، اسپیکر آیفون در این مقاله با شهر سخت افزار همراه باشید.

حتی اگر بدنه، صفحه نمایش و حتی قاب آیفون خود را به صورت روزانه تمیز کنید، نمی توانید ادعا کنید که هیچ آلودگی روی گوشی نمانده است. در طراحی گوشی های هوشمند فضاهایی مانند پورت شارژ، جک هدفون، درگاه سیم کارت و سوراخ های اسپیکر وجود دارد که به مرور زمان به محلی برای تجمع کثیفی ها مانند کثیفی، پرز، ذرات گرد و غبار و حتی خرده مواد غذایی تبدیل می شود. .

دانلود برنامه تمیز ، هدفون

از آنجایی که سوراخ های اسپیکر موبایل بسیار کوچک است و تمیز ، اسپیکر آیفون به سادگی تمیز ، صفحه گوشی نیست، معمولا از تمیز ، آن غافل می شویم. از سوی دیگر، ما نمی توانیم ابزارهای معمول تمیز ، گوشی مانند دستمال مرطوب را در فضای باریک سوراخ های بلندگوی آیفون قرار دهیم. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که راه حل های تمیز ، هدست آیفون چیست؟ یا چگونه بلندگوی آیفون را بدون آسیب رساندن به گوشی به طور موثر تمیز کنیم؟ در ادامه مقاله به این سوالات پاسخ خواهیم داد.

در این رابطه بخوانید:

– آموزش چهار روش تمیز ، لنز دوربین گوشی هوشمند
– 10 محصول تمیز کننده که هرگز نباید برای تمیز ، کامپیوتر خود استفاده کنید

روش های تمیز ، آیفون

تکنیک ها و ابزارهای زیادی برای تمیز ، اسپیکر آیفون وجود دارد. گاهی اوقات شاهد معرفی تکنیک های بدیع و یا حتی عجیب و غیراصولی هستیم که با روش های رایج تمیز ، اسپیکر آیفون بسیار متفاوت است. در این مقاله تکنیک هایی را برای ارائه انتخاب کرده ایم که تاثیر قابل توجهی نخواهند داشت اما از نظر خطر آسیب دیدن گوشی خطرات قابل توجهی را به همراه ندارند. برخی از مفیدترین تکنیک ها و ابزارهای تمیز ، آیفون عبارتند از:

تمیز ، اسپیکر آیفون با استفاده از دمنده هوا

یکی از پرکاربردترین ابزار برای تمیز ، قطعات الکترونیکی دمنده است که برای تمیز ، اسپیکر آیفون نیز استفاده می شود. از آنجایی که یک دمنده دستی در مقایسه با قوطی هوای فشرده از فشار هوای کمتری استفاده می کند، گزینه راحت تری برای تمیز ، اسپیکر آیفون شما است. با کمک این ابزار می توانیم مو، پرز، گرد و غبار و … را از سوراخ های بلندگوی موبایل پاک کنیم. نحوه تمیز ، اسپیکر آیفون با این ابزار عبارتند از:

 • خروجی دمنده را روی سوراخ های بلندگوی آیفون قرار دهید تا به آن نزدیک باشد و مسیر خروج هوا به سمت گوشی زاویه دار باشد.

میکروفون آیفون

 • دمنده را فشار دهید تا جریان هوا از یک طرف به سطح سوراخ های بلندگوی گوشی برسد و عواملی که مانع خروج اسپیکر از سمت دیگر می شوند را از بین ببرد.
  سونی برای قدرت بخشیدن به سری تلویزیون های پرچمدار جدید خود براویا 9 در سال 2024 به Mini LED روی می آورد

اگر دمنده دستی ندارید، می توانید این ابزار را با استفاده از قوطی، نی پلاستیکی و نوار شیشه ای درست کنید.

در این رابطه بخوانید:

– آموزش تمیز ، کارت گرافیک با فن دمنده
– آیا قطعات کامپیوتر با ماشین ظرفشویی تمیز می شوند؟! + ویدیو

تمیز ، اسپیکر آیفون

اسپیکر آیفون خود را با استفاده از مسواک یا برس تمیز کننده تمیز کنید

اگر هنگام تمیز ، اسپیکر آیفون خود با گرد و غبار، ذرات غذا یا حتی پرز مواجه شدید، می توانید تکنیک های تهاجمی تری مانند استفاده از مسواک نرم یا برس اصلاح را امتحان کنید. با استفاده از مسواک یا برس‌هایی که برای تمیز ، طراحی شده‌اند، می‌توانیم آلودگی‌های انباشته‌شده را از سوراخ‌های بلندگوی آیفون شما بیرون بکشیم. نحوه تمیز ، اسپیکر آیفون با این روش عبارتند از:

 • مسواک یا مسواک را طوری نگه دارید که جلوی سوراخ های بلندگوی آیفون شما باشد. سپس آن را به آرامی با حرکات دایره ای روی منافذ اسپیکر حرکت دهید (مشابه روش توصیه شده حرکت مسواک روی سطح دندان) تا کثیفی از این ناحیه پاک شود.
 • برای تمیز ، موثرتر می توانید این کار را چندین بار تکرار کنید. بر اساس تجربه شخصی به شما توصیه می کنم هر بار زاویه مسواک را نسبت به سطح گوشی تغییر دهید تا سطوح کناری سوراخ های بلندگو نیز با موهای برس در تماس باشند.

صدای بلندگو

 • مسواک یا مسواک را طوری حرکت دهید که کثیفی را از سوراخ های بلندگو پاک کند و بیشتر از قبل وارد نشود.
 • برای از بین بردن کثیفی های باقی مانده در سوراخ های بلندگو، می توانید از دمنده هوا نیز به عنوان یک روش تکمیلی استفاده کنید.

توجه داشته باشید که برای تمیز ، سوراخ های بلندگو با استفاده از این تکنیک نباید فشار زیادی وارد کنیم، زیرا چنین رویه ای می تواند به اسپیکر آسیب برساند.

هدست آیفون را با گوش پاک کن و خلال دندان تمیز کنید

اگرچه با استفاده از دمنده هوا و مسواک می‌توانیم بخش زیادی از کثیفی‌های گیر کرده در سوراخ‌های بلندگوی آیفون را پاک کنیم، اما این تکنیک‌ها در تمیز ، کثیفی‌های سرسخت مانند جرم چسبنده مؤثر نیستند. با استفاده از گوش پاک کن می توانیم سوراخ های اسپیکر را تمیز کنیم و کیفیت صدای آیفون را بدون نگرانی از آسیب دیدن گوشی بهبود ببخشیم، اما در استفاده از خلال دندان باید دقت بیشتری داشته باشیم. نحوه تمیز ، اسپیکر آیفون با استفاده از این ابزارها عبارتند از:

 • گوش پاک کن را مستقیماً روی مشبک بلندگوی آیفون قرار دهید.

بلندگوهای آیفون کثیف

 • به آرامی نوک گوش پاک کن را روی مشبک بلندگوی گوشی بکشید. می توانید با اعمال حرکات دایره ای (مشابه نحوه حرکت مسواک روی سوراخ های گوشی) و همچنین چرخاندن گوش پاک کن، آلودگی را از این ناحیه به طور موثر پاک کنید.

هرگز گوش پاک کن را در آب یا سایر مواد پاک کننده خیس نکنید. زیرا هنگام تمیز ، اسپیکر آیفون، آب اضافی می تواند به آیفون برسد و آسیب های جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. می توانید به جای آب از الکل ایزوپروپیل استفاده کنید، اما توصیه می کنم پس از آغشته ، گوش پاک کن به الکل ایزوپروپیل، آن را بین انگشتان خود نگه دارید و الکل اضافی را فشار دهید.

خلال دندان همچنین ابزار مفیدی برای از بین بردن چرک سرسخت از سوراخ های بلندگو و حتی درگاه شارژ گوشی است. می توانید از نوک یک خلال دندان برای بیرون کشیدن کثیفی یا جدا ، کثیفی از مشبک بلندگو استفاده کنید. توجه داشته باشید که باید از این ابزار به آرامی و با احتیاط استفاده کنیم و با فشار زیاد به گوشی آسیب نرسانیم.

بهبود کیفیت صدا در آیفون

نحوه تمیز ، اسپیکر آیفون با استفاده از نوار چسب

از آنجایی که استفاده از نوار چسب در نظافت زیاد رایج نیست، شاید ذکر آن در این مقاله کمی عجیب به نظر برسد، اما به جرات می توانم بگویم که این تکنیک یکی از ایمن ترین و موثرترین روش ها برای تمیز ، کثیفی های خارج شده از هدفون آیفون است لباس ها و پرزهای کوچک مانند خرده های غذا. برای انجام این تکنیک می توانید از چسب شیشه یا کاغذ استفاده کنید. مراحل اجرای این تکنیک عبارتند از:

 • نوار را به اندازه ای ببرید که قسمت بیرونی سوراخ های بلندگوی آیفون شما را به خوبی بپوشاند.
 • با حرکت دادن دست، نوار را به آرامی روی سوراخ های بلندگوی آیفون خود بچسبانید. توجه داشته باشید که نوار چسب نباید به سطح صفحه نمایش یا سطح پشتی بدنه گوشی چسبانده شود.
  سونی سنگاپور پلتفرم معاملات دانشجویی را با 25 درصد تخفیف راه اندازی کرد

ابزار تمیز ، آیفون

 • نوار چسب را از یک طرف نگه دارید و به آرامی از شکاف های گوشی جدا کنید.

از این روش برای حل مشکل کاهش صدای اسپیکر آیفون در زمانی که آلودگی های مسدود کننده منافذ از بیرون گوشی نیز قابل دسترسی است استفاده می شود. توجه داشته باشید که اگر ذره ای مانند غذا در شیار اسپیکر آیفون ما گیر کرده است، نباید با اعمال فشار آن را به داخل شیار فشار دهیم و وضعیت را بدتر کنیم.

در این رابطه بخوانید:

– آموزش نصب صحیح شیشه (محافظ صفحه نمایش) موبایل و تبلت

تمیز ، اسپیکر آیفون با چسب حرارتی

در نگاه اول استفاده از چسب حرارتی برای نظافت ممکن است عجیب و غیرعملی به نظر برسد، اما در واقع این روش یکی از موثرترین روش ها برای تمیز ، اسپیکر آیفون به حساب می آید. اگرچه استفاده از چسب حرارتی به مهارت و دقت زیادی نیاز دارد، اما این نوع چسب می تواند آلودگی های سرسخت را به دام بیندازد و آن را از منافذ گوشی بیرون بکشد. نحوه تمیز ، اسپیکر آیفون با استفاده از این تکنیک عبارتند از:

 • دستگاه چسب حرارتی را به پریز برق بزنید و بگذارید گرم شود.
 • نازل تفنگ چسب را با دقت روی سوراخ های بلندگو قرار دهید، سپس کمی چسب روی سوراخ های بلندگو بریزید.

روش های تمیز ، آیفون

 • بگذارید چسب کاملا خنک شود.
 • پس از سرد شدن چسب، آن را به آرامی از یک طرف از روی گوشی جدا کنید تا عوامل مسدود کننده گوشی پاک شوند.

تمیز ، اسپیکر آیفون با صدا

در حین انجام این تکنیک توجه داشته باشید که لایه ایجاد شده نباید خیلی نازک باشد و با قرار دادن نازل دستگاه چسب حرارتی روی سوراخ های بلندگو، چسب مذاب را با فشار به داخل سوراخ های بلندگو هدایت کنید. علاوه بر این، تا حد امکان مراقب باشید تا دیگر قسمت های بدنه گوشی به چسب حرارتی روی آن ها نخورد.

در این رابطه بخوانید:

– روش های صحیح و استاندارد ضدعفونی وسایل الکترونیکی
– صفحه کلید کامپیوتر و صفحه کلید لپ تاپ خود را در 5 مرحله آسان تمیز کنید

تمیز ، هدست گوشی با صدا

سپس به فروشگاه به اپ استور بروید، جایی که می توانید برنامه های زیادی به نام نرم افزار تمیز ، اسپیکر آیفون را پیدا کنید. گفته می شود این مجموعه نرم افزاری می تواند آلودگی های انباشته شده روی سوراخ های بلندگو را با ایجاد صداهای با فرکانس بالا در محدوده 100 تا 250 هرتز جدا کند.

 • برای دانلود برنامه تمیز ، هدفون به فروشگاه اپلیکیشن و یکی از این برنامه ها مانند: Clean Tune – پاک کننده هدفون، خروج آب ~ اسپیکر پاک کننده، تثبیت کننده بلندگو – موج پاک کننده، تولید کننده تن صدا دانلود، نصب و غیره
 • اگر نمی توانید برنامه را دانلود و بر روی گوشی خود نصب کنید، می توانید به وب سایت مراجعه کنید Fixmyspeakers.com یا از سایت های مشابه دیدن کنید.
 • گوشی را طوری نگه دارید که نیروی جاذبه هنگام جدا شدن، خاک را از گوشی دور کند.
 • در برنامه های ارائه شده در گزینه شروع به تمیز ، کنید یا دکمه های طراحی شده برای پخش صداهای فرکانس بالا را فشار دهید.
 • برای بهره مندی از خدمات سایت نظافت اسپیکر گوشی کافی است پس از مراجعه به آدرس فوق در مرورگر گوشی دکمه سفید رنگی که در وسط صفحه ظاهر می شود را لمس کنید.
  تست شده برای استحکام: ASUS Zenbook درجه نظامی برای انعطاف پذیری ساخته شده است

اسلات هدفون آیفون

 • فرآیند تمیز ، اسپیکر آیفون به این روش معمولا از 30 ثانیه تا 10 دقیقه طول می کشد. بنابراین اجازه دهید سوراخ های اسپیکر آیفون شما کاملا از ذرات خارجی پاک شود.

به گفته سازندگان، صدای تولید شده توسط برنامه تمیز ،، به گوشی یا افراد آسیبی نمی رساند، اما اگر این صدا شما را آزار می دهد، می توانید در حین تمیز ،، گوشی را به اتاق دیگری منتقل کنید.

نتیجه

جمع شدن کثیفی یکی از مهم ترین دلایل بدتر شدن کیفیت صدای اسپیکر آیفون به حساب می آید اما این مشکل راه حل ساده ای دارد. یعنی با استفاده از تکنیک های ذکر شده در این مقاله از جمله استفاده از دمنده هوای دستی، استفاده از مسواک یا برس نرم، استفاده از گوش پاک کن، خلال دندان و استفاده از چسب و چسب حرارتی می توانید به طور موثر اسپیکر آیفون را تمیز کنید.

از آنجایی که تمام تکنیک های ذکر شده در این مقاله برای حذف دسته خاصی از عوامل مسدود کننده منافذ آیفون استفاده می شود، می توانیم از ترکیبی از این روش ها برای افزایش کارایی تمیز ، اسپیکر آیفون استفاده کنیم.

برای راحتی بیشتر و دسترسی بهتر به سوراخ های بلندگوی آیفون، بهتر است قبل از شروع فرآیند تمیز ،، قاب گوشی را جدا کنید. در فرآیند تمیز ، اسپیکر آیفون از استفاده جداگانه از مواد شوینده و آب خودداری کنید. استفاده از قطعات فلزی مانند سوزن، استفاده از چسب های صنعتی و حتی سهل انگاری در تمیز ، اسپیکر آیفون می تواند منجر به آسیب دیدن گوشی شود. بنابراین به شما توصیه می کنیم که بلندگوی آیفون خود را با دقت و احتیاط تمیز کنید.

پاسخ به سوالات متداول

آیا استفاده از محلول های شیمیایی برای تمیز ، هدفون آیفون بی خطر است؟

استفاده از آب و سایر محلول های شیمیایی هنگام تمیز ، اسپیکر آیفون ممکن است به تلفن همراه آسیب برساند. بنابراین به شما توصیه می کنیم برای تمیز ، اسپیکر آیفون از محلول های شیمیایی استفاده نکنید. اگر سوراخ های بلندگوی موبایل خیلی کثیف است، می توانید از گوش پاک کن یا پارچه آغشته به کمی الکل ایزوپروپیل استفاده کنید، اما مراقب باشید هیچ یک از مواد تمیزکننده را مستقیماً روی گوشی نریزید.

هدفون های آیفون را هر چند وقت یک بار باید تمیز کرد؟

دفعات تمیز ، سوراخ‌های اسپیکر و میکروفون آیفون به طراحی متفاوت مدل‌های مختلف آیفون، عادات صاحب گوشی و همچنین شرایط مکانی که گوشی در آن استفاده و نگهداری می‌شود، بستگی دارد. . اگر تجمع کثیفی روی سوراخ‌های اسپیکر دیده می‌شود یا احساس می‌کنید صدای بلندگوی گوشی کاهش یافته است، احتمالاً زمان تمیز ، سوراخ اسپیکر فرا رسیده است.

بهترین ابزار برای تمیز ، هدفون آیفون چیست؟

از آنجایی که کاهش حجم مکالمه آیفون می تواند به دلیل تجمع ناخالصی های مختلف مانند گرد و غبار، پرز از لباس، مخلوط چسبنده عرق، گرد و غبار، ذرات غذا و غیره باشد، بهتر است عملکرد دستگاه ها را بر اساس نوع عامل مسدود کننده بیایید سوراخ های بلندگوی آیفون را ارزیابی کنیم. بنابراین، مسواک و دمنده دستی برای از بین بردن مو، گرد و غبار و پرز از روی لباس ها مناسب هستند، از طرفی توصیه می کنیم از خلال دندان و گوش پاک کن برای از بین بردن کثیفی های چسبنده و سرسخت استفاده کنید.

منبع: https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/articles-guides/smartphone/51590-how-to-clean-iphone-speakers