گوشی های اکسپریا را دوست ندارید؟ پوسته های سونی


اکسپریا یکی از قدیمی ترین نام های دنیای موبایل است که قدمت آن به دوران ویندوز موبایل در سال 2008 برمی گردد. البته اکسپریا تعدادی از خاطره انگیزترین گوشی های اندرویدی را در مجموعه خود عرضه کرده است. خبر بد (یا شاید خبر خوب) این است که شایعاتی مبنی بر کنار گذاشتن گوشی اکسپریا توسط سونی و تغییر به زبان طراحی کاملاً جدید وجود دارد.

شاید سونی اریکسون اکسپریا X1 با صفحه نمایش 3 اینچی و ویندوز موبایل را نیز به خاطر داشته باشید. Xperia PLAY که در سال 201 عرضه شد، اولین تلفن بازی جهان بود. در واقع اکسپریا نامی آشنا و قدیمی است، اما این روزها افراد زیادی از آن اطلاعی ندارند. به همین دلیل، سونی ممکن است یک خانه نوسان اولیه را در نظر بگیرد.

شایعه کنار گذاشتن برند Xperia و طراحی Sony Mobile

در سال 2015، سونی اولین تلفن نمایشگر 4K جهان را با نام Sony Xperia Z5 Premium عرضه کرد. اگرچه تولید گوشی های سونی ادامه دارد، اما کسب و کار تلفن همراه این شرکت در حال زیان است و هیچ درآمدی برای این غول ژاپنی وجود ندارد.

آخرین تحلیل ها نشان می دهد که سونی رتبه چهاردهم را در بین 20 تولیدکننده برتر تلفن همراه در جهان دارد و تنها 0.35 درصد از بازار در اختیار این برند است. سونی حتی کمتر از نوکیا می فروشد.

اخیراً در شبکه اجتماعی چینی زبان Weibo بحث در مورد تصمیم سونی برای پوست انداختن پیشنهاد شده است و گفته می شود که این شرکت قصد دارد در سال 2025 به یک زبان طراحی جدید روی بیاورد. طبق گزارش ها، این تغییر با استفاده از دوربین سلفی زیر نمایشگر (UD) همراه خواهد بود که می تواند منجر به افزایش قابل توجهی شود. کاهش حاشیه‌های نمایشگر و طراحی گوشی‌ها با ظاهری مدرن‌تر.

  یوبی سافت از بدنامی فرار کرد. حمله سایبری موفقیت آمیز نبود!

سونی اکسپریا از سال 2025

استفاده از دوربین زیر صفحه‌نمایش فرصت خوبی برای سونی به‌نظر می‌رسد تا برند Xperia را کنار بگذارد و طراحی جدیدی را معرفی کند. می دانیم که Xperia نمادی از طراحی منسوخ و غیر مدرن است که با وجود تغییرات جزئی در طول سال ها، استفاده از آن به راحتی رقبای خود نیست.

اکنون باید منتظر بمانیم و ببینیم آیا سونی می‌تواند با ترکیب یک طراحی جدید با سنسورهای دوربین برتر و سایر پیشرفت‌ها از نو شروع کند.

منبع: https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/smartphone/48651-sony-sledgehammer-xperia-line-2025