گوگل هوش مصنوعی Gemini خود را پیش از عرضه عمومی اندروید به پیکسل 8 پرو خواهد آورد


گوگل هوش مصنوعی Gemini خود را پیش از عرضه عمومی اندروید به پیکسل 8 پرو خواهد آورد

سه مدل جمینی.  منبع تصویر: گوگل

گوگل اعلام کرده است که قصد دارد آخرین مدل هوش مصنوعی مولد خود، Gemini، را با استفاده از قدرت خود به گوگل پیکسل 8 پرو بیاورد. پردازنده Google Tensor G3.

Gemini “بهترین عملکرد و عمومی ترین مدل گوگل تا به امروز” است که از ابتدا به صورت چندوجهی طراحی شده است، به این معنی که می تواند انواع مختلف اطلاعات از جمله متن، کد، صدا، تصویر و ویدئو را تعمیم دهد و به طور یکپارچه درک کند، کار کند و ترکیب کند. همچنین مقیاس پذیر است و روی همه چیز از مراکز داده گرفته تا دستگاه های تلفن همراه کار می کند.

Gemini در سه اندازه مختلف موجود خواهد بود:

  • Gemini Ultra: بزرگترین و قدرتمندترین مدل گوگل برای کارهای بسیار پیچیده.
  • Gemini Pro: بهترین مدل گوگل برای طیف وسیعی از وظایف.
  • Gemini Nano: کارآمدترین مدل گوگل برای کارهای روی دستگاه.

جمینی نانو آورده خواهد شد پیکسل 8 پرو به عنوان اولین گوشی هوشمندی که برای اجرای آن طراحی شده است. هوش مصنوعی به ویژگی هایی مانند ویژگی خلاصه خودکار در برنامه Recorder و بخش Smart Reply از صفحه کلید Gboard در واتس اپ (برای شروع) اضافه می شود و به عنوان بخشی از به روز رسانی های گوگل ارائه می شود.

محدودیت هایی وجود دارد، از جمله اینکه در حال حاضر تنها زبان انگلیسی است.

گوگل می گوید Gemini به محصولات و خدمات بیشتری مانند این موارد اضافه خواهد شد پژوهش، تبلیغات، کرومو AI Duo در ماه های آینده.

  جزئیات جالبی در مورد پیکربندی تراشه M3 Ultra اپل فاش شد

شرکت در حال گسترش است بارد با جمینی پرو امروز برای درخواست های متنی، با پشتیبانی از روش های بیشتر به زودی. برای شروع به زبان انگلیسی در بیش از 170 کشور و منطقه در دسترس خواهد بود و به زودی در زبان ها و مکان های بیشتری مانند اروپا در دسترس خواهد بود.

جمینی اولترا در حال حاضر در حال انجام بررسی های گسترده اعتماد و امنیت، از جمله تیم قرمز توسط طرف های خارجی قابل اعتماد و اصلاح بیشتر مدل با استفاده از تنظیم دقیق و یادگیری تقویتی از بازخورد انسانی (RLHF) قبل از اینکه در دسترس مشتریان، توسعه دهندگان، شرکا و امنیت و مسئولیت انتخابی قرار گیرد. کارشناسان برای آزمایش اولیه و بازخورد قبل از ارائه به توسعه دهندگان و مشتریان سازمانی در اوایل سال آینده.

منبع: https://www.hardwarezone.com.sg/tech-news-google-gemini-ai-pixel-8-pro-android-rollout