یوبی سافت از بدنامی فرار کرد. حمله سایبری موفقیت آمیز نبود!


بر اساس گزارش های اخیر، یوبی سافت اخیرا مورد حمله سایبری قرار گرفت و نزدیک به یک ترابایت از اطلاعات شرکت به سرقت رفت، اما این اتفاق نیفتاد. در ادامه خبر شهر سخت افزار به گزارش مربوط به هک شدن شرکت بازی سازی یوبی سافت می پردازیم.

به نقل از یک سایت خبری Wccftechپس از یک حمله گسترده باج‌افزار علیه Insomniac Games، به نظر می‌رسد که یوبی‌سافت اخیراً مورد هدف هکرهایی قرار گرفته است که سعی در سرقت نزدیک به 1 ترابایت داده داشتند.

در صحبت با کامپیوتر خوابشرکت بازی سازی اروپایی تایید کرده است که یوبی سافت اکنون در حال بررسی یک ادعای نقض اطلاعات در پی گزارش VX-Underground است. این ادعا همچنین شواهدی از نحوه دسترسی هکرها به نرم افزارهای داخلی Microsoft Teams، Confluence و SharePoint ارائه می دهد.

یوبی سافت هک شد

هکرها توانستند حدود 48 ساعت قبل از حضور تیم امنیتی این شرکت به داده های یوبی سافت دسترسی پیدا کنند و دسترسی مهاجمان را قطع کنند. در پایان، به نظر می رسد این حمله سایبری هیچ عواقب مهمی نداشته است، زیرا هکرها قبل از اینکه بتوانند 900 گیگابایت از داده های هدف خود را به سرقت ببرند، دسترسی خود را از دست دادند.

اگرچه به نظر می رسد برخی از اسکرین شات های فاش شده از Beyond Good & Evil 2 در حال حاضر در سراسر اینترنت پخش می شوند، به طور کلی یوبی سافت از شرمساری بزرگ در امان مانده است.

اما این داستان برای Insomniac Games پایانی کاملا متفاوت داشت. این شرکت پس از یک حمله موفقیت آمیز باج افزار حجم عظیمی از داده های خود را از دست داد و اکنون این اطلاعات در فضای مجازی منتشر شده است.

  سرویس بازی ابری سامسونگ برای گوشی های گلکسی تا دو روز دیگر راه اندازی می شود

در این رابطه بخوانید:

– لیست 10 بازی یوبی سافت که به زودی برای همیشه آفلاین خواهند شد
– مروری بر برترین بازی ها و تبلیغات به نمایش گذاشته شده در رویداد Ubisoft Forward
– یوبی سافت در سال 2024 با این سه بازی به بازار بازی هجوم خواهد آورد

این اطلاعات شامل پروژه های آینده شرکت، نسخه اجرایی Marvel’s Wolverine، جدول زمانی شرکت برای تاریخ انتشار Marvel’s Spider-Man 2، اطلاعات شخصی کارمندان فعلی و سابق شرکت و بسیاری موارد دیگر می شود. دیروز، Insomniac Games موفقیت این حمله سایبری را تایید کرد و گفت: “در حالی که استودیو آشکارا از آنچه اتفاق افتاده است غمگین و عصبانی است، به کار بر روی Marvel’s Wolverine و پروژه های دیگر ادامه خواهد داد تا تجربیات عالی برای ارائه بازیکنان ارائه دهد.”

نظر شما در مورد حملات سایبری اخیر به استودیوهای بزرگ بازی چیست؟

منبع: https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/security/48830-ubisoft-security-breach-900gb-data-not-stolen