7 ابزار عالی نظارت بر شبکه + وبینار رایگان


فرض کنید در یک بزرگراه شلوغ رانندگی می کنید، بدون چراغ راهنمایی یا دوربین امنیتی. هرج و مرج و تصادف در چنین جاده ای کابوس هر راننده ای خواهد بود. شبکه کامپیوتری شما دقیقاً به همان ترتیب و نظارت نیاز دارد.

ابزارهای نظارت بر شبکه، مانند چشمان همیشه مراقب، مراقب شبکه شما هستند و از بروز هرگونه مشکلی جلوگیری می کنند. در این مقاله بهترین ابزارهای مانیتورینگ شبکه و هفت ابزار مختلف مانیتورینگ مانند Zebix را معرفی خواهیم کرد. پرومتئوس پیشنهاد می کنیم … همچنین یک وبینار آموزشی مرتبط با ZBIX ارائه خواهیم داد. با ما بمان.

1. زبک (زاپکس)

زبک (زاپکس) یک نرم افزار قدرتمند و انعطاف پذیر است که برای نظارت بر عملکرد زیرساخت طراحی شده است او او شبکه های کامپیوتری استفاده می شود. این نرم افزار منبع باز به صورت رایگان در دسترس است و به کارشناسان شبکه کمک می کند تا نظارت کنند:

 • وضعیت و عملکرد سرورها
 • شبکه مانیتورینگ
 • نظارت و بازرسی ماشین های مجازی
 • نظارت بر حرکت برنامه ها و سایر تجهیزات شبکه

به عبارت دقیق تر، این برنامه سعی کرده است تا فرآیند انجام برخی کارها را در اختیار بگیرد و از این طریق به مدیران شبکه کمک کند تا وظایف خود را با سرعت بیشتری انجام دهند. به منظور مقایسه Zabex با سایر ابزارهای نظارتی، ویژگی های کلیدی هر محصول را بررسی می کنیم تا درک دقیق تری از مزایا و معایب هر ابزار بدست آوریم. اما قبل از آن یک وبینار جالب در رابطه با Zabix ارائه خواهیم داد.

وبینار رایگان برای آشنایی با Zabix. موقعیت زاپکس در نظارت

 • برگزار کننده: شرکت ایران HP والنیک
 • تاریخ تشکیل جلسه: 12 مارس 1402
 • محمد النصیری

شرکت ایران HP شرکت فالنیک که در بین کاربران اینترنتی به عنوان یک شرکت معتبر برای سرورها و تجهیزات شبکه شناخته می شود، در نظر دارد در تاریخ 22 اسفند 1402 یک وبینار بر روی بستر Isseminar برگزار کند که مربی این وبینار آقای محمد النصیری است. محمد نصیری موسس انجمن متخصصان فناوری اطلاعات در ایران است که به عنوان کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات سال هاست به شرکت ها و سازمان ها مشاوره می دهد.

موضوعات وبینار را ایجاد کنید زاپکس در نظارت

 • Zybex چیست؟
 • Zebix را با سایر محصولات مانیتورینگ مقایسه کنید
 • چرخه تحویل محصول در Zebix
 • ارگونومی Zabbix
 • محدودیت های ZBIX
 • الزامات Zabbix

مکانی برای شرکت در سمینار رایگان زاپکس برای نظارت فقط کافیست روی لینک کلیک کرده و ثبت نام کنید:

Network Monitor-2.jpg

2. یک ابزار بادهای خورشیدی شکارچی

بادهای خورشیدی شکارچی یکی از قدرتمندترین سیستم های این شرکت برای نظارت و نظارت بر عملکرد شبکه ها و سیستم ها می باشد بادهای خورشیدی در دسترس. این برنامه قابلیت جمع آوری، تحلیل و نمایش داده های مربوط به شبکه ها، سرورها، دستگاه ها، نرم افزارها و تجهیزات مختلف موجود در شبکه ها را دارد. ابزار فوق یکی از قدرتمندترین محصولات در زمینه ارزیابی زیرساخت ها به شمار می رود که دید کامل و دقیقی از اتفاقات رخ داده ارائه می دهد و نقش مهمی در کاهش حجم کاری مدیران شبکه ایفا می کند.

  تصاویر و مشخصات کارت گرافیک RTX 4080 Super Expert منتشر شد; اولین محصول MSI در سری حرفه ای Expert

بادهای خورشیدی شکارچی دارای ویژگی های زیر است:

 • مانیتورینگ پهنای باند شبکه
 • وضعیت سرورها و دستگاه های شبکه را بررسی کنید
 • خدمات مانیتورینگ
 • مدیریت تغییر شبکه
 • تجزیه و تحلیل گزارش ها و ایجاد نمودارها و گزارش های تحلیلی

بادهای خورشیدی شکارچی همچنین امکاناتی را برای پیکربندی و مدیریت اجزا و سیستم های شبکه فراهم می کند. این ابزار به مدیران سیستم این امکان را می دهد تا در کوتاه ترین زمان ممکن مشکلات و خطاها را شناسایی کرده و راه حل های لازم را برای حل مشکلات پیاده سازی کنند.

در این مقاله 7 ابزار مختلف در زمینه مانیتورینگ شبکه را ارائه کرده ایم. اکثر این ابزارها از نظر ویژگی ها مشابه هستند، اما تفاوت آنها در روش پیاده سازی، گزارش دهی و هماهنگی با اجزای شبکه است. اما نمونه هایی از این ابزارها مانند Zabix در ایران بیشتر شناخته شده است و اکثر کارشناسان شبکه از این ابزار برای نظارت و بررسی عملکرد شبکه استفاده می کنند.

Zabix چه ویژگی هایی را در اختیار ما قرار می دهد؟

همانطور که اشاره کردیم، زاپپیکسل به منظور نظارت بر زیرساخت ها او او شبکه استفاده می شود. این نرم افزار از پروتکل های قدرتمند زیر برای جمع آوری اطلاعات و نظارت بر منابع مختلف استفاده می کند:

برنامه زاپکس دارای ویژگی های کلیدی از جمله موارد زیر است:

 1. Zebix قادر به ارزیابی عملکرد طیف گسترده ای از قطعات سخت افزاری مانند پردازنده مرکزی، حافظه اصلی، فضای دیسک، پهنای باند شبکه، ترافیک و سرویس است.رااو دارد
 2. ZBIX می تواند عملکرد دستگاه ها را در محیط نظارت کندراداده های بزرگ و پیچیده و ارائه اطلاعات دقیق مربوط به داده های جمع آوری شده با تهیه گزارش های تصویری و نمودارهای مختلف.
 3. امکان تنظیم هشدارهای سفارشی برای آگاهی از برخی موارد مهم زاپکس در دسترس
 4. Zabbix را می توان به طور کامل با توجه به نیاز شما پیکربندی کرد.
 5. با توجه به اسکریپت باز و رایگان آن امکان دانلود و نصب آن وجود دارد.

به طور کلی، کارشناسان شبکه می توانند از Zebix برای نظارت بر سلامت و عملکرد شبکه و تجهیزاتی مانند روترها و سوئیچ ها استفاده کنند.رابله فایروالراو سایر دستگاه های شبکه این نرم افزار همچنین قابلیت نظارت بر سرورهای فیزیکی، مجازی و ابری و حتی ردیابی وضعیت وب سایت را داردراها، قانونراداده ها و برنامه های کاربردی دارد. به طور دقیق تر، می توانید از این ابزار برای نظارت بر ماشین های مجازی نصب شده بر روی پلتفرم های زیر استفاده کنید:

 • خدمات وب آمازون (AWS)
 • مایکروسافت آژور
 • Google Cloud Platform (GCP)
 • و…
  فناوری چاپ نانو کانن؛ یک رقیب جدی برای لیتوگرافی UV ASML

3. ابزار نظارت بر شبکه ناگیوس

ناگیوس این یک سیستم نظارتی محبوب و قدرتمند است که به دلیل قابلیت اطمینان و انعطاف پذیری بالا شناخته شده است. این نرم افزار همچنین به شما اجازه می دهد تا وضعیت و عملکرد سرورها، شبکه ها، ماشین های مجازی، برنامه ها و سایر اجزای IT را به صورت بلادرنگ نظارت کنید.

یکی از ویژگی های اصلی ناگیوس ارزش نظارت بر اجزای سخت افزاری زیرساخت مانند پردازنده مرکزی، حافظه اصلی، فضای ذخیره سازی، پهنای باند شبکه، ترافیک و وضعیت سرویس را دارد. این نرم افزار همچنین مقیاس پذیری بالایی را برای تجهیزات مانیتورینگ مستقر در محیط های بزرگ و پیچیده ارائه می دهد و توانایی ایجاد انواع گزارش های تصویری و نمودارهای متنوع را دارد.

4. الک استک

الک استک این ابزاری است که شامل سه برنامه منبع باز با نام های زیر است:

 1. جستجوی انعطاف پذیر
 2. لاگستاش
 3. کیبانا

مجموعه ای از ابزارها برای جمع آوری، ذخیره، تجزیه و تحلیل و نمایش گزارش ها و رویدادها (سوابق و رویدادها) کاربر. تمام مواد تشکیل دهنده الک استک آنها نقش ویژه ای در فرآیند مدیریت و تجزیه و تحلیل داده های گزارش دارند. در زیر به معرفی این سه برنامه می پردازیم:

 1. مورد اول جستجوی انعطاف پذیر این یک سیستم جستجو و تجزیه و تحلیل توزیع شده بر اساس یک موتور جستجوی منبع باز است آپاچی لوسن او هست. این برنامه ساختار شبه دارد JSON برای ذخیره و جستجوی داده های گزارش استفاده می شود. جستجوی انعطاف پذیر قابلیت جستجو، تجزیه و تحلیل و انتخاب پیشرفته را فراهم می کند.
 2. برنامه دوم لاگستاش این یک سیستم جمع آوری و پردازش داده است. این ابزار از راه حل های مختلفی برای جمع آوری و تبدیل داده ها استفاده می کند. لاگستاش قادر به جمع آوری داده ها از منابع مختلف مانند فایل های گزارش، سیستم های مانیتورینگ، انبارها و غیره و تبدیل آن به فرمت قابل استفاده است. جستجوی انعطاف پذیر پیدا می شود
 3. به تازگی کیبانا این یک رابط کاربری مبتنی بر وب است که برای تجسم و تجزیه و تحلیل داده ها استفاده می شود. استفاده كردن کیبانا می توانید داده ها را در قالب نمودار، جداول، نقشه و داشبورد نمایش دهید و گزارش های تحلیلی دریافت کنید. این ابزار امکاناتی را برای فیلتر ، و تجزیه و تحلیل داده ها فراهم می کند.

5. ابزار نظارت ایسینگا

ایسینگا ابزار دیگری برای نظارت بر عملکرد سیستم ها و شبکه ها است. این ابزار منبع باز برای جمع آوری اطلاعات مربوط به عملکرد سیستم، وضعیت سرویس ها و موارد مشابه استفاده می شود. ایسینگا امکاناتی مانند نظارت و هشدار در صورت بروز خطا و اشکال، ایجاد نمودار و گزارش و ارائه آمار و اطلاعات مفید برای تصمیم گیری مدیریت. علاوه بر این، قابلیت های مختلفی را برای نظارت بر زیرساخت ها، خدمات، سخت افزار و نرم افزار ارائه می دهد و مقیاس پذیر و قابل تنظیم است. به طوری که مدیران سیستم بتوانند به طور دقیق و جامع بر عملکرد سیستم ها نظارت کرده و در مورد هرگونه مشکل و خطا اطلاعات لازم را به دست آورند.

  فیلم کنسرت Eras Tour تیلور سویفت برای پخش در دیزنی پلاس در ۱۵ مارس در دسترس خواهد بود.

6. ابزار خوب و قدرتمند پرومتئوس

پرومتئوس راه حل نظارت متن باز رایج است که فرآیند نظارت بر زیرساخت ها را ساده می کند. این نرم افزار ساده، مقیاس پذیر و کارآمد است و البته تعدادی ویژگی فنی خوب را نیز در اختیار متخصصان شبکه قرار می دهد. اولین مزیت ابزار ایندکس بالا جمع آوری داده هاست. پرومتئوس قدرت زیادی در جمع آوری داده ها دارد و قادر است داده های جمع آوری شده را در یک پایگاه داده خصوصی تحت آدرس ذخیره کند پرومتئوس TSDB برای ذخیره و همچنین از طریق زبان پرس و جو PromQL فعال ، تجزیه و تحلیل داده ها

یکی از ویژگی های برتر این محصول تجسم داده ها است. پرومتئوس با استفاده از آن قابل انجام است گرافانا یک پلتفرم تجسم محبوب، داده ها را برای آسان تر خواندن آنها تجسم می کند. به دلیل سهولت در نصب، پیکربندی و استفاده، مقیاس پذیری بالایی که ارائه می دهد و قادر به نظارت بر تعداد زیادی از دستگاه ها و برنامه ها است، عمدتاً توسط متخصصان شبکه استفاده می شود.

برنامه های رایگان پرومتئوس عملکرد بالا و مصرف منابع کم را به ارمغان می آورد. این نرم افزار نیز مانند Zybox قابلیت نظارت بر وب سایت ها، پایگاه های داده و نرم افزارها را دارد. پرومتئوس این امکان را به شما می دهد تا عملکرد سرورها، شبکه ها، ماشین های مجازی را از نزدیک نظارت کنید و اگر از پلتفرم های ابری استفاده می کنید، عملکرد برنامه های مبتنی بر ابر را نظارت کنید.

Network Monitor-3.jpg

7. برنامه های نظارتی مدیر اقدامات

مدیر اقدامات این یک برنامه برای نظارت بر شبکه ها و سیستم ها توسط این شرکت است مدیریت موتور طراحی شده. این ابزار قدرتمند برای نظارت بر شبکه‌ها، سرورها، دستگاه‌های شبکه، پایگاه‌های داده، برنامه‌ها، سرویس‌ها و سایر اجزای مستقر در زیرساخت فناوری اطلاعات استفاده می‌شود. مدیر اقدامات قابلیت جمع آوری و نمایش داده های مربوط به عملکرد و وضعیت قطعات مختلف را دارد و در صورت بروز مشکل یا خطا گزارشات دقیقی را در اختیار کارشناسان شبکه قرار می دهد.

این نرم افزار عمدتاً به دلیل ویژگی های زیر است:

 • مانیتورینگ پهنای باند شبکه
 • وضعیت سرورها را بررسی کنید
 • خدمات مانیتورینگ
 • مدیریت تغییر شبکه
 • تجزیه و تحلیل گزارش ها، نمودارها و گزارش های تحلیلی

استفاده كردن مدیر اقداماتمدیران شبکه قادر خواهند بود عملکرد شبکه و سیستم ها را به شیوه ای دقیق تر نظارت کنند، مشکلات و خطاها را سریع شناسایی کرده و اقدامات لازم را انجام دهند.

راسلب مسئولیت: مطالب منتشر شده در دسته گزارش های تبلیغاتی توسط شرکت های خارجی تهیه شده و جنبه تبلیغاتی یا انتشار خبری دارد. این مطلب فقط در حال بازنشر است و شهر الشهزار مسئولیتی در قبال صحت محتوای آن ندارد.

منبع: https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/pr/49696-excellent-network-monitoring-tool