AMD با Arena برای بهینه سازی و بهبود پردازنده های گرافیکی Radeon نسل بعدی با استفاده از هوش مصنوعی شریک می شود.


AMD با Arena برای بهینه سازی و بهبود پردازنده های گرافیکی Radeon نسل بعدی با استفاده از هوش مصنوعی شریک می شود.

منبع تصویر: AMD

Arena که به دلیل کار خود در توسعه مدل‌های هسته‌ای هوش مصنوعی شناخته شده است، اخیراً از همکاری با AMD برای گسترش استفاده از آن خبر داده است. آرنا اطلس ابزار این ابزار اولین در نوع خود است که به طور خاص برای آزمایش و بهینه سازی آخرین فناوری های نیمه هادی طراحی شده است.

در طول سال گذشته، AMD در حال آزمایش Atlas با خود بوده است پردازنده گرافیکی AMD Radeon، با بهره گیری از توانایی ابزار برای شناسایی سریع بهبودها در قدرت و عملکرد. این به مهندسان AMD اجازه می دهد تا بر روی سایر زمینه ها تمرکز کنند که به بهبود بهره وری و تسریع توسعه محصول جدید کمک کرده است. اساسا اطلس الف را معرفی می کند لایه مبتنی بر هوش مصنوعی به فرآیند آزمایش و پیکربندی نیمه هادی ها، با هدف ارائه دستگاه های بهبود یافته به مصرف کنندگان نهایی و حرفه ای ها.

چیزی که اطلس را متمایز می‌کند، مهارت آن در تفسیر داده‌های چندوجهی است، از جمله اما نه محدود به منحنی‌های قدرت، پروفایل‌های حرارتی و پخش ویدیوی HD. این قابلیت به اطلس اجازه می‌دهد تا آزمایش‌ها و تنظیمات را به‌طور مستقل انجام دهد، حجم کاری مهندسان را کاهش می‌دهد و احتمالاً زمان عرضه محصولات جدید را کوتاه می‌کند.

Pratap Ranade، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Arena، همچنین به کاربردهای گسترده تری برای Atlas در آینده، از جمله اشکال زدایی، تجزیه و تحلیل علت ریشه، و کمک به طراحی تراشه ها و الکترونیک پیشرفته تر اشاره کرد. این مشارکت نه تنها مزایای فعلی ادغام هوش مصنوعی در آزمایش نیمه هادی را برجسته می کند، بلکه آینده ای را نیز پیشنهاد می کند که در آن هوش مصنوعی نقشی محوری در طراحی و توسعه تراشه ها و سایر قطعات الکترونیکی پیچیده ایفا می کند.

  چرا HMGICS در جورونگ فراتر از یک کارخانه مونتاژ است و چرا ارزش بازدید از آن را دارد

منبع: https://www.hardwarezone.com.sg/tech-news-amd-partners-arena-optimise-and-enhance-next-gen-radeon-gpu-using-ai