ASRock کارت های گرافیک Arc A770 و Arc A750 را با سیستم خنک کننده جدید معرفی کرد.

ASRock کارت های گرافیک Arc A770 و Arc A750 را با سیستم خنک کننده جدید معرفی کرد.

ASRock اخیراً کارت گرافیک های Intel Arc A770 و Arc A750 Challenger SE به روز شده را با طراحی خنک کننده جدید و تغییرات در رابط نمایشگر منتشر کرده است. در ادامه خبر شهر سخت افزار با مشخصات این دو محصول و تغییرات آنها آشنا می شویم.

مدتی است که مدل جدیدی از کارت‌های گرافیک سری Arc اینتل را مشاهده نکرده‌ایم، اما به نظر می‌رسد ASRock با بررسی و به‌روزرسانی مدل‌های پرچم‌دار خود یعنی A770 Challenger SE 16 GB OC و A750 Challenger SE 8 GB این سکوت را شکسته است. OC خراب است. تغییرات ایجاد شده در این محصولات در واقع غیرمنتظره بوده و ASRock اخبار رسمی برای تایید تغییرات ایجاد شده ارائه نکرده است. اما به نظر می رسد این تلاشی برای حفظ دوام محصولات گرافیکی Intel Arc موجود در بازار باشد و تغییرات اعمال شده این فرضیه را توجیه می کند.

کارت گرافیک Arc A770

ASRock کارت های گرافیک جدید Arc A770 16 GB و Arc A750 8 GB را نسخه SE از سری Challenger می نامد. این شرکت تغییرات کمی از نظر عملکرد ایجاد کرده است، اما در عوض، نسخه های جدید بر تغییرات ساختاری تمرکز دارند. کارت گرافیک های جدید کوچکتر از مدل اصلی هستند و ابعاد آن 267×130×48 میلی متر است که تقریباً 2-3 درصد از مدل فعلی کوچکتر است. جدای از آن، این شرکت تغییرات ظاهری جدیدی نیز اعمال کرده است، از جمله یک گزینه LED روی درب کارت گرافیک که از طریق یک سوئیچ فیزیکی روی کارت گرافیک کنترل می شود.

علاوه بر این، پردازنده‌های گرافیکی جدید ASRock Intel Arc A770 16 گیگابایتی و Arc A750 8 گیگابایتی Challenger SE از طراحی بهبود یافته هیت سینک با برش‌های بیشتر در پشت برای کاهش بهتر دما برخوردار هستند. تغییر جالب دیگر این است که ASRock قابلیت های اتصال کارت گرافیک را کاهش داده است، بنابراین مدل Arc A770 اکنون به جای HDMI 2.1 دارای کانکتور HDMI 2.0 است، اما مدل Arc A750 دارای یک کانکتور DP جدید است که جایگزین پورت HDMI اصلی می شود. او بود

  ماوس گیمینگ جدید Razer Viper V3 Pro عملکرد بهبود یافته ای را ارائه می دهد و برای گیمرهای ورزش های الکترونیکی طراحی شده است.

    کارت گرافیک Arc A750

اگرچه این تغییرات به طور رسمی اعلام نشده است، اما با توجه به بازخورد مصرف کنندگان، به نظر می رسد این محصولات برای بازارهای منطقه ای مانند ژاپن طراحی شده اند. از این رو، رسانه های ژاپنی مانند ASCII می گویند که انتظار می رود مدل های جدید تا 12 جولای وارد بازارهای محلی شوند، اما برنامه های عرضه جهانی این محصولات در حال حاضر نامشخص است.

در این رابطه بخوانید:

– اشتباه عجیب گلکسی در عرضه محصول جدیدش; کارت گرافیک RTX 4070 Super با 16 گیگابایت رم داریم؟!
– بازی موش و گربه از NVIDIA و قاچاقچیان. با وجود محدودیت‌های شدید، پردازنده‌های گرافیکی هوش مصنوعی انویدیا همچنان به چین وارد می‌شوند
– خلاقیت به سبک فرانکشتاین: اولین کارت گرافیک RTX 4090 Super در جهان ساخته شد!

نظر شما در مورد نسخه به روز شده کارت گرافیک های Arc A770 و Arc A750 Challenger SE چیست؟

منبع: https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/graphic-card/51552-asrock-arc-a770-arc-a750-challenger-se-gpu-new-cooling