ChatGPT در مقابل Google Generator. موتور جستجوی OpenAI با کمک مایکروسافت ارائه می شود


ساعتی پیش شایعه بسیار جالبی در رسانه ها منتشر شد که از یک اتفاق بزرگ خبر می داد. ظاهرا OpenAI به عنوان رهبر جهانی هوش مصنوعی، قصد دارد به زودی موتور جستجوی خود را با پشتیبانی مایکروسافت به طور رسمی راه اندازی کند. با توجه به قدرت و فناوری موجود در این شرکت، شاید رقیب واقعی موتور جستجوی گوگل به زودی از راه برسد.

OpenAI همه ما را با خودش ببر ChatGPT ما آن را به عنوان یک هوش مصنوعی انقلابی می شناسیم که از زمان رونمایی توانسته است به طور واقعی به دنیای فناوری نگاه کند. سازمان عفو ​​بین الملل دگرگونی

در حالی که این شرکت هر روز در حوزه های مختلف هوش مصنوعی نوآوری هایی در محصولات خود ایجاد می کند، به نظر می رسد قسمت جدیدی در لیست خدمات این شرکت قرار گرفته و به زودی خبر راه اندازی آن منتشر خواهد شد.

یک ساعت قبل از رسانه ها Analytics India Mag اعلام کرد که اسنادی را به دست آورده است که برنامه توسعه موتور جستجو را توضیح می دهد OpenAI موضوع جدی است و این شرکت در کمتر از چند هفته این سرویس را معرفی خواهد کرد.

بر اساس آنچه رسانه های هندی اعلام کردند، جیمی اپلز، هکر معروف فناوری، این موضوع را در توییتر فاش کرد OpenAI احتمالا به زودی یک موتور جستجوی جدید معرفی خواهد کرد. افشاگر اظهار داشت که OpenAI به دنبال میزبانی رویدادی در این ماه است که به طور آزمایشی برای 9 می 2024 در ساعت 10 صبح به وقت محلی در دفتر شرکت برنامه ریزی شده است.

  تبلت جدید Huawei MatePad 11.5 اینچی PaperMatte Edition در سنگاپور معرفی شد.

جالب اینجاست که اپل این را اعلام کرده است OpenAI از ابتدای ژانویه (زمستان سال گذشته) نیز تیمی از برگزارکنندگان رویداد را برای سازماندهی رویدادهای داخلی خود استخدام کرده است. علاوه بر این، به نظر می رسد که این شرکت از هفته گذشته مشغول برنامه ریزی رویداد آینده خود بوده است.

openAIsearch-1.jpg

زمان رونمایی از موتور جستجوی OpenAI فرا رسیده است

اگر شایعات درست باشند، یک نسخه جایگزین از تلاش Google Open AI حتی ممکن است زودتر از رویداد سالانه باشد Google I/O برای 14 مه 2024 (دو هفته آینده) برنامه ریزی شده است. این امر با پدیده جدید یعنی هوش مصنوعی نیز امکان پذیر است گیجی همچنین بازخورد خوبی از کاربران دریافت نکرد و حتی مایکروسافت اخیراً کارمندان خود را به دلیل مسائل امنیتی از استفاده از آن منع کرده است.

موتور جستجویی که سم آلتمن به آن فکر می کند ایده جالب تری نسبت به گوگل دارد!

بر اساس گزارش دیگری، OpenAI این شرکت بر روی یک سرویس جستجوی وب کار می کند که می تواند مزیت رقابتی شرکت را با گوگل افزایش دهد. قرار است سرویس جستجوی سام آلتمن بخشی از قابلیت ها باشد بینگ مایکروسافت حتی در یک پادکست اخیر با حضور سم آلتمن کمک گرفت لکس فریدمنوی در سخنانی اعلام کرد:

تقاطع مدل های زبان بزرگ با موتور جستجو؟! فکر نمی کنم کسی این کد را هنوز کرک کرده باشد. من دوست دارم بروم این کار را انجام دهم. فکر می کنم، عالی خواهد بود!

علاوه بر این، آلتمن نیز در همان پادکست گفت OpenAI نمی خواهد موتور جستجوی گوگل دیگری ایجاد کند:

من آن را خسته کننده می دانم. منظورم این است که اگر سوال این باشد که آیا می‌توانیم موتور جستجوی بهتری نسبت به گوگل یا هر موتور جستجوی دیگری بسازیم، پس مطمئناً باید.

گوگل 10 لینک آبی را به عنوان 13 تبلیغ و سپس 10 لینک آبی را به شما نشان می دهد که راهی برای یافتن اطلاعات است. اما چیزی که به من علاقه دارد توانایی ما برای ایجاد نسخه بهتری از تحقیق نیست گوگل بیایید بسازیم، اما شاید راه بسیار بهتری برای کمک به مردم برای یافتن، عمل ، و جمع‌آوری اطلاعات وجود داشته باشد.

وضوح OpenAI راه اندازی این برنامه تحقیقاتی در پی اظهارات ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت در سال گذشته صورت گرفت که در آن او گفت که با یکپارچه سازی مدل ها GPT OpenAI در موتور جستجو بینگ مایکروسافت می تواند «گوگل را به رقص می‌آورد».

منبع: https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/50648-openai-to-launch-google-search-alternative-soon

  بررسی DJI RS4 Pro: برای فیلمسازان حرفه ای عالی است، برای اکثر آنها بیش از حد