Google با CSA سنگاپور برای بهبود محافظت از کاربران اندروید در برابر کلاهبرداری شریک می شود


همکاری گوگل با آژانس امنیت سایبری سنگاپور برای بهبود محافظت از کاربران اندروید در برابر کلاهبرداری

حفاظت پیشرفته چگونه کار خواهد کرد  منبع تصویر: گوگل

گوگل سنگاپور از همکاری با آژانس امنیت سایبری سنگاپور (CSA) خبر داد، جایی که گوگل در حال راه اندازی ویژگی جدید حفاظتی بهبود یافته که در Google Play Protection دارد کمک به محافظت از کاربران تلفن همراه در برابر کلاهبرداری های دارای بدافزار، نصب برنامه های دانلود شده بالقوه خطرناک را مسدود کنید.

طبق یک نظرسنجی اخیر کلاهبرداری گوگل در سال 2024، اگرچه سنگاپوری ها نسبت به کشف و اجتناب از کلاهبرداری ابراز اطمینان می کنند. 1 از هر 2 کاربر آنلاین در سنگاپور هنوز قربانی کلاهبرداری های آنلاین می شوند. از آنجایی که تلفن های همراه به طور فزاینده ای برای تراکنش های دیجیتال و مالی مورد استفاده قرار می گیرند، کاربران در سراسر جهان با کلاهبرداری های مالی بیشتری روبرو هستند.

منبع تصویر: گوگل

مجرمان سایبری هستند استفاده از تاکتیک های مهندسی اجتماعی فریب کاربران تلفن همراه برای غیرفعال ، اقدامات امنیتی و نادیده گرفتن هشدارهای پیشگیرانه در مورد بدافزارهای احتمالی، کلاهبرداری ها و فیشینگ به بهانه های نادرست. اغلب اوقات، این امر باعث می شود تا کاربران برنامه های مخرب را از منابع آنلاین مانند مرورگرهای وب، برنامه های پیام رسانی یا مدیر فایل دانلود کنند. همچنین به عنوان بارگذاری جانبی اینترنتی شناخته می شود – و افشای اطلاعات شخصی حساس یا انتقال وجه به یک کلاهبردار.

برای مقابله با این حملات، گوگل تعدادی بهبودهای امنیتی مانند Google Play Protect را برای اندروید ارائه کرده است. به طور خودکار تمام برنامه های موجود در گوشی های اندروید را اسکن می کند و برای جلوگیری از نصب برنامه های مضر کار می کند و از یادگیری ماشینی برای سازگاری و بهبود استفاده می کند.

  AMD قدرت کارت گرافیک RX 7900 XTX را با نصف قیمت به شما می دهد

امروز، به عنوان بخشی از بهبود Google Play Protect، گوگل سنگاپور و CSA یک ویژگی جدید محافظت در برابر کلاهبرداری را برای ارائه یک لایه حفاظتی اضافی به کاربران اندروید در سنگاپور اعلام کردند.

با این بهبود، هنگامی که کاربر سعی می کند یک برنامه بالقوه خطرناک (از منبع دانلود اینترنتی مانند مرورگرهای وب، برنامه های ایمیل یا مدیران فایل) را نصب کند که از مجوزهای اجرایی استفاده می کند که اغلب برای اهداف کلاهبرداری مالی استفاده می شوند، Google Play Protect این کار را انجام می دهد. به طور خودکار نصب را با توضیح برای کاربر مسدود می کند.

منبع تصویر: گوگل

یوجین لیدرمن، مدیر استراتژی امنیتی اندروید در گوگل، وقتی از او پرسیده شد که آیا برنامه‌ای برای ارائه این در سایر مناطق وجود دارد یا خیر، گفت: “ما به طور مداوم در حال بهبود حفاظت‌های خود برای ایمن نگه داشتن کاربران هستیم. Android در سراسر جهان. با همکاری ASC، نتایج برنامه آزمایشی را به دقت بررسی خواهیم کرد تا تأثیر آن را ارزیابی کرده و هرگونه تنظیمات لازم را انجام دهیم. در صورت مشاهده علایق و نیازهای مشابه برای حفاظت از کاربر، مایلیم در آینده این آزمایش را به کشورهای دیگر گسترش دهیم.

او اضافه کرد:

سنگاپور اولین کشوری است که این ویژگی را از طریق مشارکت فعلی ما با CSA آزمایش می کند. همکاری ما بر توسعه یک استراتژی بلند مدت برای محافظت از کاربران Android در سنگاپور در برابر کلاهبرداری و کلاهبرداری متمرکز است. با توجه به افزایش پرونده های کلاهبرداری مالی در سال گذشته و استفاده گسترده از تلفن های اندرویدی در سنگاپور، این ویژگی امنیتی پیشرفته محافظت حیاتی را برای بسیاری از کاربران تلفن همراه فراهم می کند.

  با مادربردها و پلتفرم های ATX12VO برای مسابقه نهایی آماده شوید

ما همچنین پرسیدیم که آیا گوشی‌های هوشمند گوگل پیکسل 8 اولین گوشی‌هایی هستند که از امنیت پیشرفته بهره می‌برند و مطلع شدیم که این به‌روزرسانی به تدریج در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. تمام دستگاه های اندروید با خدمات گوگل پلی در سنگاپور.

طبق گزارش‌ها، گوگل در هفته‌های آتی عرضه را برای جمعیت کوچکی از کاربران اندروید در سنگاپور آغاز خواهد کرد تا تأثیر آن را ارزیابی کرده و تنظیمات لازم را انجام دهد، قبل از اینکه آن را به یک پایگاه کاربری گسترده‌تر گسترش دهد. مانند بهبودهای قبلی Google Play Protect، این ویژگی به طور خودکار در دستگاه‌های Android فعال می‌شود.

منبع: https://www.hardwarezone.com.sg/tech-news-google-partners-csa-enhance-android-users-protection