iMessage اپل و Edge مایکروسافت توسط اتحادیه اروپا باز نمی شوند


iMessage اپل و Edge مایکروسافت توسط اتحادیه اروپا باز نمی شوند

کمیسیون اروپا به تازگی تحقیقات پنج ماهه خود را در مورد مرورگر وب iMessage اپل و اج مایکروسافت، موتور جستجوی Bing و تبلیغات به پایان رسانده است و دریافته است که آنها معیارهایی را ندارند که خدمات به عنوان یک پلتفرم اصلی تحت دستور کار دیجیتال اتحادیه اروپا در نظر گرفته شوند. قانون بازارها (DMA).

آن گفت:

پس از ارزیابی کامل همه استدلال‌ها، با در نظر گرفتن مشارکت سهامداران مربوطه، و پس از استماع کمیته مشاوره بازارهای دیجیتال، کمیسیون در نظر گرفت که iMessage، Bing، Edge و Microsoft Advertising نمی‌توانند به عنوان خدمات کنترل دسترسی در نظر گرفته شوند.

این بدان معنی است که برنامه ها و خدمات ذکر شده در بالا از بررسی بیشتر معاف خواهد بود (فعلا) و ملزم به انجام تعهدات بعدی نخواهد بود. برای iMessage، این به معنای عدم ارائه قابلیت همکاری پیام‌رسانی بین پلتفرمی با سرویس‌های دیگر است.

از سوی دیگر، اپلیکیشن‌های پیام‌رسان متا، واتس‌اپ و مسنجر، هر دو توسط اتحادیه اروپا به اندازه‌ای مسلط هستند که خدمات پلتفرمی ضروری را در نظر بگیرند. واتس اپ اخیرا این را اعلام کرده است قصد دارد پیام‌رسانی بین پلتفرمی را ارائه دهداما واضح است که آنطور که به نظر می رسد ساده نیست.

ما نمی توانیم فکر نکنیم که یکی از دلایلی که اپل موفق شد از این گلوله طفره رود این بود او پشتیبانی از RCS (خدمات ارتباطی غنی) را اعلام کرد. در نوامبر سال گذشته.

پشتیبانی از RCS به این معنی است که کاربران iOS می‌توانند هنگام ارسال پیامک به کاربران iOS از ویژگی‌های پیام‌رسانی پیشرفته مانند رمزگذاری، رسید خواندن، نشانگرهای تایپ، شکلک‌های چند پلتفرمی و موارد دیگر لذت ببرند. گوگل سال‌هاست که از اپل خواسته است از RCS پشتیبانی کند و احتمالاً اپل فقط برای جلوگیری از مقررات اضافی اتحادیه اروپا تسلیم شده است.

  مادربرد چیست؟ – آشنایی با قطعات مادربرد کامپیوتر و لپ تاپ

اگرچه iMessage توانسته از مقررات سخت‌گیرانه‌تر فرار کند، بزرگترین قربانی اپل بدون شک App Store آن است. اوایل سال جاری اعلام کرد که به کاربران اتحادیه اروپا اجازه می‌دهد تا برای انجام تعهدات DMA خود، «بازارهای اپلیکیشن جایگزین» را نصب و استفاده کنند.

در مورد مایکروسافت، لازم به ذکر است که مرورگر اج تنها ۱۱.۹ درصد از سهم بازار دسکتاپ را دارد و این در صورت در نظر گرفتن کاربران دسکتاپ و تلفن همراه به تنها 4.97٪ کاهش می یابد. کروم، مرورگر پیشرو در جهان، حدود 65 درصد از سهم بازار دسکتاپ و موبایل را در اختیار دارد.

منبع: کمیسیون اروپایی از طريق لبه

منبع: https://www.hardwarezone.com.sg/tech-news-apple-imessage-microsoft-edge-wont-be-forced-open-eu