JBL نرم‌افزار Echolocation مجهز به هوش مصنوعی را راه‌اندازی می‌کند، بازی‌های FPS را برای گیمرهای دارای اختلال بینایی باز می‌کند.


JBL نرم‌افزار Echolocation مجهز به هوش مصنوعی را راه‌اندازی می‌کند، بازی‌های FPS را برای گیمرهای دارای اختلال بینایی باز می‌کند.

JBL راه‌اندازی Quantum Guide Play را راه‌اندازی می‌کند که دسترسی بصری را از طریق پژواک در بازی‌های FPS فراهم می‌کند.

برند محبوب صوتی شخصی JBL نرم افزار کمکی جدیدی راه اندازی کرد تا گیمرهای کم بینا بهتر بتوانند از آن بهره ببرند تیرانداز اول شخص بازی ها (FPS).

THE JBL Quantum Guide Play هست یک نرم افزار قابل دانلود فقط برای ویندوز ساخته شده برای بازیکنان کم بینا کسانی که می خواهند بازی های FPS انجام دهند.

نمونه ای از نحوه کارکرد پژواک شیء درون بازی با JBL Quantum Guide Play.

با توجه به انتشار رسمی خود، JBL Quantum Guide Play از هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشینی برای تبدیل اشیا و ساختارهای یک بازی به سیگنال های صوتی استفاده می کند. این سیگنال های صوتی بر اساس اصول ردیابی سر JBL Quantum و فناوری صوتی فضایی ساخته شده اند. تقلید پژواک و باعث افزایش آگاهی بازیکنان از محیط بازی می شود.

جزئیات فنی نرم افزار JBL Quantum Guide Play و نحوه کار آن.  برای بزرگنمایی کلیک کنید.

JBL گفت که هدفون JBL Quantum هستند نیازی نیست برای استفاده از JBL Quantum Guide Play، و اینکه این نرم افزار یک ابزار رایگان برای هر کاربری است که به آن نیاز دارد. وی افزود: افرادی که بینایی صفر درصد دارند برای راه اندازی برنامه و استفاده از آن برای اولین بار کمک بگیرند.

«ما پتانسیل عظیم بازی برای گرد هم آوردن افراد و ارائه تجربیات همهجانبه برای بازیکنان در تمام سطوح مهارت را می شناسیم. از طریق JBL Quantum Guide Play، ما در حال ایجاد پلتفرمی هستیم که تجربه بازی را برای همه غنی می‌کند، از مرزها فراتر می‌رود و جامعه بازی فراگیرتری ایجاد می‌کند. گریس کو، معاون و مدیر کل بخش صوتی مصرف کننده در هارمان آسیا پاسیفیک گفت.

JBL گفت که با Ablegamers، یک سازمان غیرانتفاعی مستقر در ایالات متحده، و جامعه کم بینا برای کمک به ایجاد، توسعه و اصلاح JBL Quantum Guide Play همکاری کرده است. Ablegamers تقریباً 50 میلیون گیمر دارای اختلال بینایی را در سراسر جهان جذب می کند که مایلند بازی های ویدیویی را انجام دهند که به طور سنتی برای آنها قابل دسترس نبود.

  شیائومی با لپ‌تاپ‌های Redmi Book Pro 2024 که عاشق آن‌ها می‌شوید، نفوذ می‌کند

سوفی سون، پارا ورزشکار سنگاپوری که به آزمایش JBL Quantum Guide Play برای توسعه ویژگی های کمکی آن کمک کرد.

آزمایش کننده های کم بینا شامل سنگاپوری هایی نیز بودند که به بهبود نرم افزار کمک کردند. یکی از آنها است سوفی به زودی، یک ورزشکار پارا شنا که نماینده سنگاپور در بازی های پارالمپیک 2020 توکیو بود جاش تسنگمشاور دسترسی، مدافع و سازنده محتوا برای جامعه کم بینای سنگاپور.

JBL Quantum Guide با بازیکن در حال بازی بازی کنید.

در حال حاضر، نرم افزار پشتیبانی فقط با Counter-Strike 2 سازگار است. JBL گفت کد منبع ایجاد خواهد شد. متن باز به زودی، به دیگر شرکت‌ها یا توسعه‌دهندگانی که عناوین FPS را ارائه می‌کنند اجازه می‌دهد این ویژگی دسترسی رایگان را در بازی‌های خود بگنجانند.

JBL Quantum Guide Play را می توانید از وب سایت رسمی آن از اینجا دانلود کنید.

منبع: https://www.hardwarezone.com.sg/tech-news-jbl-quantum-guide-play-assistive-software-first-person-shooter-echolocation-visually-impaired