NVIDIA ChatRTX عملی: چگونه هوش مصنوعی مولد بازی‌ها و انواع تجربیات تعاملی را تغییر می‌دهد

NVIDIA ChatRTX عملی: چگونه هوش مصنوعی مولد بازی‌ها و انواع تجربیات تعاملی را تغییر می‌دهد

NVIDIA ChatRTX عملی: چگونه هوش مصنوعی مولد بازی‌ها و انواع تجربیات تعاملی را تغییر می‌دهد

توجه: این ویژگی برای اولین بار در 8 می 2024 منتشر شد.

منبع تصویر: Hardware Zone

انویدیا آخرین آپدیت خود را منتشر کرد چت RTX این برنامه هم اکنون برای دانلود از وب سایت آنها در دسترس است.

نسخه جدید دارای ویژگی های جدیدی است که برای اولین بار در کنفرانس NVIDIA GTC در ماه مارس نشان داده شد و شامل قابلیت های جستجوی تصویر پیشرفته، تشخیص گفتار مبتنی بر هوش مصنوعی و سازگاری گسترده با دستگاه های مختلف است. مدل های زبان بزرگ (LLM).

برای افراد ناآشنا، ChatRTX یک برنامه کاربردی شبیه به ChatGPT است که به صورت محلی بر روی یک دستگاه (نه ابر) اجرا می شود که توسط کارت گرافیک NVIDIA RTX. این به کاربران اجازه می دهد تا از داده های خود برای برنامه های کاربردی هوش مصنوعی استفاده کنند بدون اینکه نگران سوء استفاده از آن برای آموزش یا حفظ امنیت داده های محرمانه خود باشند.

انویدیا در یک پیش نمایش رسانه ای ویژه در دفتر خود در تایپه، برخی از ویژگی های جدید را به نمایش گذاشت. به عنوان مثال، ChatRTX دامنه برنامه های LLM پشتیبانی شده خود را گسترش داده است، از جمله آخرین برنامه های گوگل، جمامدل جدید منبع باز است، چت GLM3. انعطاف پذیری در انتخاب رشته LLM برای شما مهم است، زیرا LLM های مختلف وظایف مشابهی را متفاوت انجام می دهند و ممکن است نتایج آن چیزی نباشد که شما به دنبال آن هستید.

NVIDIA همچنین مثالی را نشان داد که در آن ChatRTX به شما امکان می‌دهد مجموعه داده‌های خود را ایجاد کنید و آن را بر اساس متن و تصاویر در دستگاه محلی خود آموزش دهید. می توانید آن را به یک پوشه حاوی اسنادی مانند متن ساده، اسناد Word و فایل های PDF و همچنین تصاویر هدایت کنید. خود را برای پاسخ دادن به سؤالات مربوط به مجموعه داده آموزش می دهد. خیلی باحاله

  اولین تصاویر از Redmi Note 13 Turbo را اینجا ببینید. طراحی آشنای استاد قاتل

پشتیبانی از تصویر جدید همچنین شما را قادر می سازد تا به راحتی به جستجو و تعامل محلی با داده های تصویر خود بدون نیاز به مرتب سازی از طریق ابرداده های پیچیده بپردازید. پیش‌آموزش تصویر و زبان کنتراست OpenAI (CLIP).. با ChatRTX، اکنون می توانید او صحبت می کند با داده های خود نیز، با پشتیبانی اضافه شده برای نجوایک سیستم تشخیص خودکار گفتار مبتنی بر هوش مصنوعی که اکنون ChatRTX را قادر می‌سازد تا گفتار شفاهی را درک کند.

در اینجا ویدیویی وجود دارد که احتمالاً قابلیت‌های ChatRTX را به بهترین نحو نشان می‌دهد:

اما این همه اش نیست. انویدیا همچنین چند برنامه دیگر هوش مصنوعی مجهز به RTX را به نمایش گذاشت، به عنوان مثال Nvidia ACE و تصاویر آزمایشگاه توپاز:

@hwztech NVIDIA نشان می‌دهد که چگونه Topaz Labs Photo بر روی لپ‌تاپ نصب شده است که با پردازنده گرافیکی GeForce RTX 4070 لپ‌تاپ، می‌تواند به حذف سریع اشیاء در عکس‌ها با استفاده از هوش مصنوعی کمک کند. #nvidia #geforce #rtx #ai #imaging #creator @NVIDIA GeForce ♬ صدای اصلی – HardwareZone@hwztech ما دوباره با نسخه نمایشی NVIDIA ACE بازی کردیم، این بار در دفتر آنها در تایپه. آیا دوست دارید در آینده به این شکل با NPC ها تعامل داشته باشید؟ #nvidia #geforce #ai #rtx #nvidiaace #videogame #pcgaming @NVIDIA GeForce ♬ صدای اصلی – HardwareZone


مانع ورود ChatRTX از نظر سخت افزاری نسبتا کم است. شما به یک پردازنده گرافیکی NVIDIA RTX سری 30 یا 40 یا پردازنده های گرافیکی Ampere و Ada با کیفیت حرفه ای نیاز دارید. متأسفانه پردازنده‌های گرافیکی سری RTX 20 پشتیبانی نمی‌شوند.

  تکنولوژی‌های ساخت حافظه‌های SSD به زبان ساده اما تخصصی

NVIDIA می گوید که به بهبود ChatRTX ادامه خواهد داد و در حال حاضر تاریخ انتشار خاصی برای نسخه 1.0 ندارد.

NVIDIA ChatRTX برای دانلود در اینجا موجود است.

منبع: https://www.hardwarezone.com.sg/feature-nvidia-chatrtx-hands-generative-ai-gaming-nteractive-experiences