Oppo و OnePlus از Gemini گوگل در گوشی های آینده هوش مصنوعی استفاده خواهند کرد


Oppo و OnePlus از Gemini گوگل در گوشی های آینده هوش مصنوعی استفاده خواهند کرد

Oppo و OnePlus مدل‌های Gemini گوگل را در گوشی‌های هوش مصنوعی آینده ادغام خواهند کرد.

Oppo در کنفرانس اخیر Google Cloud Next ’24 چندین اعلامیه کلیدی مرتبط با هوش مصنوعی ارائه کرد.

ابتدا، Oppo و OnePlus بیانیه مشترکی را منتشر کردند که می‌توانند این کار را انجام دهند با استفاده از مدل های جمینی گوگل در خطوط مختلف محصولات خود برای بازتعریف نحوه تعامل کاربران با تلفن هایشان.

نیکول ژانگ، مدیر کل محصولات هوش مصنوعی Oppo و OnePlus گفت:

همکاری نزدیک ما با Google Cloud در طول سفر ما ضروری است. قابلیت‌های پلتفرم باز Google Cloud برای پیشرفت تلفن‌های هوش مصنوعی OPPO اهمیت زیادی دارد.

Google Gemini در سه سطح موجود است: Ultra، Pro و Nano. Gemini Nano که کارآمدترین مدل برای کارهای روی دستگاه است، احتمالاً همان سطحی است که Oppo و OnePlus از آن استفاده خواهند کرد. Google Pixel 8 Pro اولین گوشی طراحی شده برای اجرای Gemini Nano خواهد بود.

دوم، هر دو شرکت قول می دهند که مستقر شوند مجموعه ای از ویژگی های نوآورانه که از قابلیت های پیشرفته مدل های جمینی گوگل در طول سال 2024 بهره می برند.. این می تواند شامل ویژگی هایی مانند خلاصه مقالات خبری، سازماندهی محتوای صوتی در زمان واقعی و تولید محتوای خلاقانه در رسانه های اجتماعی باشد.

بیش از 100 ویژگی جدید هوش مصنوعی مولد برای سه تا پنج سال آینده برای کاربران Oppo و OnePlus برنامه ریزی شده است.

سوم، Oppo بینش خود را در مورد آن به اشتراک گذاشت چهار توانایی اصلی که گوشی های هوش مصنوعی باید داشته باشند. اینها عبارتند از محاسبات موثر، درک دنیای واقعی، خودآموزی و خلاقیت.

  جزئیات بیشتر در مورد هسته گرافیکی Adreno X1 در Qualcomm Snapdragon منتشر شد

در نهایت، Oppo گفت که بیش از 10 میلیون کاربر در سراسر جهان در حال حاضر از ویژگی‌های مولد هوش مصنوعی در دستگاه‌های خود مانند سری Oppo Find X7 لذت می‌برند. یکی از این ویژگی های نوآورانه شامل ابزار پاک کن هوش مصنوعی که وان پلاس اوایل این ماه به اشتراک گذاشت.

منبع: آگاهی رسانه ای

منبع: https://www.hardwarezone.com.sg/tech-news-oppo-oneplus-use-googles-gemini-future-ai-phones