OPPO Find

OPPO Find

OPPO Find

توجه: این ویژگی برای اولین بار در 6 ژوئن 2024 منتشر شد.

OPPO Find X7 Ultra.

ما این فرصت را داشتیم که قابلیت های عکاسی را آزمایش کنیم OPPOگوشی هوشمند پرچمدار سال 2024، OPPO Find X7 Ultra.

متأسفانه این گوشی مانند سلف خود OPPO Find X6 Pro به طور رسمی در سنگاپور فروخته نمی شود. ما فقط می توانیم امیدوار باشیم که این تغییر کند، به خصوص با توجه به تجربه شگفت انگیز ما با گوشی.

OPPO Find X7 Ultra.

با این حال، با توجه به سر و صدایی که از زمان ورود به (دیگر بازارها) در ژانویه امسال ایجاد کرده است، نمی‌توانیم فرصت را برای آزمایش قابلیت‌های عکس‌برداری آن از دست بدهیم.

hwztech آیا دوست ندارید ما چهار دوربین عقب 50 مگاپیکسلی در سنگاپور داشتیم؟ #oppocultureimagingtour #oppofindx7ultra #عکاسی #اندروید @OPPO Singapore ♬ ครใจสู้ – ซี ดาหลา &

برخلاف مقالات کاربردی و دموهای تلفن، ما مستقیماً به قابلیت‌های عکاسی Find X7 Ultra خواهیم پرداخت. این عمدتاً به این دلیل است که OPPO به اندازه کافی مهربان بود و مجموعه‌ای را با یک سیستم‌عامل ساخته شده برای چین به ما قرض داد، به این معنی که هیچ فروشگاه برنامه پیش‌فرض Google Play با دستگاه وجود ندارد.

کارگاه عکاسی OPPO ویژگی های کلیدی Find X7 Ultra را از طریق چهار دوربین عقب 50 مگاپیکسلی آن بررسی کرد.

دوربین‌های چهارگانه پشتی این گوشی به‌طور گسترده‌ای در طول عرضه آن تحت پوشش قرار گرفته‌اند، بنابراین ما اطلاعات بیشتری را که OPPO در طول تور عکاسی Find X7 Ultra خود در چیانگ مای، تایلند به اشتراک گذاشته است، تکمیل می‌کنیم.

انتخاب مخالف حضور دو لنز تله فوتو پریسکوپ (به همراه یک دوربین اصلی با زاویه دید عریض و یک دوربین ثانویه با زاویه دید فوق عریض) عمدی بود و تا حد امکان محدوده کانونی را با کیفیت زوم اپتیکال یا نزدیک به اپتیکال پوشش می داد. همین امر در مورد گوشی نیز صدق می کند که دارای هر چهار تیرانداز 50 مگاپیکسلی هستند، به این معنی که هنگام انتخاب لنز برای گرفتن تصاویر، هیچ گونه مصالحه ای در جزئیات یا اندازه فایل وجود ندارد.

  نقد و بررسی Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name (PS5): بازی Yakuza که ما می شناسیم و دوستش داریم کاملاً نیست.

تنظیم Hasselblad OPPO برای Find X7 Ultra بهبودهایی را به خود دیده است.

بسیاری از پیشرفت‌ها از نسخه قبلی (علاوه بر داشتن سنسور دوربین اصلی جدید، نوع 1 اینچی Sony LYT-900) در بهبود تدریجی سخت‌افزار آن نهفته است. تیونینگ هاسلبلاد. علاوه بر اینکه بوکه (تاری هنری اطراف سوژه در فوکوس) مشابه دوربین‌های بدون آینه است، بخش تحقیق و توسعه OPPO نیز تلاش زیادی کرده است تا اطمینان حاصل کند که با هر عکس تمیز می‌ماند.

حالت پرتره، زوم 2 برابری (47 میلی متر).

یکی از نمونه‌های آن «بوکه تار مو» است، افزودنی که تضمین می‌کند وقتی بقیه عکس از نظر فنی تار است، موهای سرگردان با پس‌زمینه اشتباه گرفته نمی‌شوند.

حالت پرتره، زوم 6 برابری (135 میلی متر).

شاهکار دیگر آن است بهبود فاصله فوکوس برای حالت پرتره پرتره، Find X7 Ultra می تواند به همان اندازه روی سوژه های پرتره فوکوس کند. ساعت 9 شب دور زوم اپتیکال 6 برابری (اگر آن را با تصویربرداری معادل 35 میلی‌متر مقایسه کنید، حدود 135 میلی‌متر) تکمیل می‌شود، زیرا عکاسی با 6 برابر، فاصله زیادی بین سوژه شما و گوشی ایجاد می‌کند.

برای کاربرانی که به کنترل دقیق علاقه دارند، حالت Master (حالت دستی) اکنون تنظیمات دقیقی را ارائه می دهد که شبیه دوربین های سری Hasselblad X2D است. این علاوه بر ویژگی جدید RAW Max است که عکاسی محاسباتی را قبل از اینکه خط لوله پردازش تصویر فایل را به DNG تبدیل کند، با تصویربرداری RAW 50 مگاپیکسلی دارای تاییدیه Adobe در تمام لنزهای پشتی فراهم می‌کند.

همین هق هق ، کافی است. بیایید ببینیم چرا مایه تاسف است که OPPO Find X7 Ultra در بازار سنگاپور موجود نیست.

نمونه های تصویری

حالت دوربین معمولی، زوم 1 برابر (23 میلی متر).

حالت دوربین معمولی، زوم 6 برابر (135 میلی متر).  از همون جا گرفته شده

حالت دوربین معمولی، زوم 1 برابر (23 میلی متر).

حالت دوربین معمولی، زوم 2 برابر (47 میلی متر).

در همان لحظه، OPPO Find X7 Ultra چندین ویژگی کلیدی را با این عکس‌های استاندارد نشان می‌دهد. هنگام عکاسی در محدوده‌های 23 میلی‌متری، 47 میلی‌متری، 72 میلی‌متری و 135 میلی‌متری (به ترتیب 1x، 2x، 3x و 6x)، این گوشی می‌تواند عکس‌هایی ثابت با جزئیات، کنتراست و کروماتوگرافی رنگی تقریباً برابر ایجاد کند. تقریباً برای OPPO Find مهم نیست هماهنگی بین هر چهار دوربین پشتی چیزی است که گوشی را برای گرفتن عکس های سریع واقعاً همه کاره می کند.

  لیست 10 بازی یوبی سافت که به زودی برای همیشه آفلاین می شوند

نکته مهم در مورد زوم 1x در دوربین اصلی این است که سه محدوده کانونی را با یک ضربه زدن روی دکمه ‘1x’ در برنامه پیش فرض دوربین ارائه می دهد. همانند آیفون، می‌توانید به سرعت بین فاصله کانونی پیش‌فرض (23 میلی‌متر) جابه‌جا شوید و بین دو محدوده کانونی محبوب «1x زوم» دیگر انتخاب کنید: 28 میلی‌متر و 35 میلی‌متر.

حالت دوربین معمولی، زوم 1 برابر (23 میلی متر).

حالت دوربین معمولی، زوم 1 برابر (23 میلی متر).

تکرار حفظ جزئیات در سناریوهای نور کم نیز مهم است (ISO 2500) و Find X7 Ultra نیز در این رستوران کم نور ناامید نشد. با چشم غیرمسلح به نظر نمی رسد که این عکس درست قبل از غروب خورشید گرفته شده باشد. ما فکر می‌کنیم که برخی از کاربران ممکن است این مورد را برای نیازهای عکاسی خود ضروری بدانند، اما برخی دیگر ممکن است از افزایش این تصاویر بدون هیچ گونه پس‌پردازی لذت نبرند. با این حال، یک چیز واضح است: شما می توانید یک عکاس بد باشید، و Find X7 Ultra راه هایی را پیدا می کند که عکس های شما را چشمگیر نشان دهد.

حالت پرتره، f/1.8، زوم 1 برابر (23 میلی متر).

حالت پرتره، f/4.0، زوم 6 برابری (135 میلی متر).

حالت پرتره، دیافراگم f/3.5، زوم 2 برابری.

در سراسر این سه تصویر، طیف گسترده ای از فواصل کانونی و دیافراگم ها را نشان می دهد که جادوی آنها را به نمایش می گذارد حالت پرتره (که فوکوس مصنوعی/بوکه جدایی بین سوژه و پس‌زمینه دارد. در برخی موارد، مانند مجسمه‌های فروشگاه، تاری می‌تواند بیش از حد تهاجمی شود، که اگر دوربین را مجبور به عکاسی در دیافراگم بسیار کم کنید، بسیار درست است. اثر بوکه) اما، در بیشتر موارد، OPPO مطمئناً علم بوکه خود را میخکوب کرده است، و چیزی که برای ما بسیار تاثیرگذار بود، توانایی تکرار دقت “بوکه تار مو” در عکس پرتره خانم بود که به وضوح پس زمینه را مشخص می کرد. بوکه از موهای پیش زمینه

  Heart of Chernobyl را اینجا تماشا کنید (+ سیستم بازی پیشنهادی)

حالت پرتره، f/3.5، زوم 2 برابری (47 میلی متر).

حالت پرتره، f/4.5، زوم 3 برابری (65 میلی متر).

حالت پرتره، f/3.5، زوم 2 برابری (47 میلی متر).

حالت پرتره، f/3.5، زوم 2 برابری (47 میلی متر).

جدای از سوژه های خیره کننده، این سری از عکس های حالت پرتره نیز کیفیت مهمی را برجسته می کند که بوکه مصنوعی عالی را از خوب جدا می کند. دست چهره نقابدار دارای یک خنجر در پیش زمینه است که وقتی در مقابل نقطه کانونی قرار می گیرد (ماسک صورت) با بوکه پوشانده می شود. با این حال، OPPO Find X7 Ultra از جلوه بوکه در پس‌زمینه غافل نمی‌شود.

برای افزایش عملکرد تصویربرداری دستگاه پرچمدار 2024 OPPO، در اینجا چند تصویر اضافی برای مرجع شما آورده شده است:

حالت پرتره، f/1.8، زوم 1 برابر (23 میلی متر).

حالت دوربین معمولی، زوم 1 برابر (23 میلی متر).

حالت پرتره، f/2.8، زوم 1 برابر (23 میلی متر).

افکار پایانی

OPPO Find X7 Ultra.

برای ما روشن است که چرا سنگاپور شکست خورد زیرا OPPO انتخاب نکرد Find X7 Ultra را بیاورد. با تطبیق پذیری فوق العاده اش در عکاسی مدل، معماری و پرتره، قابلیت های عکاسی Find X7 Ultra برجسته می شود، حتی اگر بخواهید تا انتهای مقاله اینجا را سریع جلو ببرید. و این حتی تجربیات ما با ابزارهای ویرایش هوش مصنوعی داخلی OPPO، مانند AI Eraser (که درست مانند ویرایشگر جادویی گوگل کار می‌کند) را شامل نمی‌شود.

آیا OPPO سرانجام نظر خود را تغییر خواهد داد و سری آینده Find X را به جزیره آفتابی ما خواهد آورد؟ امیدواریم اینطور باشد.

منبع: https://www.hardwarezone.com.sg/feature-oppo-find-x7-ultra-first-looks-hands-on-computational-photography-portraiture-architecture-hasselblad