iMessage حتی برای محافظت در برابر حملات محاسباتی کوانتومی آینده، رمزگذاری قوی‌تری دریافت خواهد کرد


iMessage حتی برای محافظت در برابر حملات محاسباتی کوانتومی آینده، رمزگذاری قوی‌تری دریافت خواهد کرد

توجه داشته باشید: این مقاله برای اولین بار در 22 فوریه 2024 منتشر شد.

(منبع تصویر: گتی ایماژ)

اپل به تازگی اعلام کرده است که iMessage از امنیت بهتری بهره خواهد برد یک پروتکل رمزنگاری جدید به نام PQ3که در دور بعدی به روز رسانی سیستم عامل پیاده سازی خواهد کرد.

نکته مهم این است که اگرچه PQ3 برای ارائه رمزگذاری قوی تر توسعه داده شده است، هدف اصلی آن محافظت از چت های iMessage در برابر رایانه های کوانتومی آینده است – که می تواند به اندازه کافی قدرتمند باشد تا استانداردهای رمزنگاری فعلی را نسبتاً سریع شکست دهد.

قبل از اینکه وحشت کنید، بدانید که ما حداقل یک دهه با چنین تهدیدی فاصله داریم، اما هیچ زمانی بهتر از اکنون برای شروع آماده شدن برای آینده وجود ندارد.

علاوه بر این، با وجود اینکه فاصله زیادی با چنین رایانه‌هایی داریم، اپل نگران مهاجمانی است که ممکن است داده‌های رمزگذاری شده امروزی را به امید اینکه بتوانند بعداً با رایانه‌های کوانتومی هک کنند، ذخیره کنند.

تیم امنیتی اپل در پستی اعلام کرد:

یک کامپیوتر کوانتومی به اندازه کافی قدرتمند می تواند این مسائل ریاضی کلاسیک را به روش های اساسی متفاوت حل کند و بنابراین، از نظر تئوری، به اندازه کافی سریع است که امنیت ارتباطات رمزگذاری شده سرتاسر را تهدید کند.

اگرچه چنین رایانه‌های کوانتومی هنوز وجود ندارند، مهاجمان با منابع بسیار بزرگ می‌توانند از قبل با بهره‌گیری از کاهش شدید هزینه‌های ذخیره‌سازی اطلاعات مدرن، برای ورود نهایی خود آماده شوند. اصل ساده است: این مهاجمان می‌توانند مقادیر زیادی از داده‌های رمزگذاری شده فعلی را جمع‌آوری کرده و آن‌ها را برای مراجعات بعدی بایگانی کنند. حتی اگر امروز نتوانند هیچ یک از این داده‌ها را رمزگشایی کنند، می‌توانند آن را تا زمانی که یک کامپیوتر کوانتومی قادر به رمزگشایی آن در آینده به دست آورند، نگه دارند، سناریوی حمله‌ای که به نام Harvest Now، Decrypt Later شناخته می‌شود.

  بهترین معاملات فناوری اطلاعات کنی در IT Show 2024

بیایید به PQ3 برگردیم، که اپل می‌گوید «قوی‌ترین ویژگی‌های امنیتی را در میان پروتکل‌های پیام‌رسانی در مقیاس بزرگ در جهان دارد».

طبق سیستم طبقه بندی خودش، اپل PQ3 را “سطح 3 امنیت” می نامد و می‌گوید که در سیگنال شروع به کار دارد – که اخیراً رمزنگاری پس کوانتومی پیچیده تری را نیز معرفی کرده است – به لطف اجرای PQ3 از کلید‌گذاری مجدد PQC (رمزنگاری پس از کوانتومی) در حال انجام. جزئیات بیشتر در مورد نحوه عملکرد PQ3 را می توانید در لینک پایین صفحه پیدا کنید.

PQ3 در حال حاضر در نسخه بتا iOS 17.4 موجود است و به طور رسمی در دسترس خواهد بود زمانی که اپل iOS 17.4 را در ماه مارس منتشر خواهد کرد. همچنین در macOS 14.4، iPadOS 17.4 و watchOS 10.4 در دسترس خواهد بود. تمام دستگاه هایی که می توانند به آخرین سیستم عامل به روز شوند توسط PQ3 محافظت می شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد PQ3، روی لینک زیر کلیک کنید.

منبع: سیب

منبع: https://www.hardwarezone.com.sg/tech-news-apple-imessage-pq3-post-quantum-cryptography-stronger-encryption