iPadOS 18 بالاخره یک برنامه ماشین حساب و ویژگی های ریاضی فوق سریع با یادداشت های ریاضی دریافت می کند

iPadOS 18 بالاخره یک برنامه ماشین حساب و ویژگی های ریاضی فوق سریع با یادداشت های ریاضی دریافت می کند

iPadOS 18 بالاخره یک برنامه ماشین حساب و ویژگی های ریاضی فوق سریع با یادداشت های ریاضی دریافت می کند

iPadOS 18 بالاخره یک برنامه ماشین حساب بومی دریافت می کند.  (منبع تصویر: اپل)

اپل به تازگی آیپد او اس 18 را معرفی کرد و خبر بزرگ این است که بالاخره اپلیکیشن ماشین حساب خود را دریافت کرد. همچنین تعداد زیادی به روز رسانی دیگر نیز وجود دارد که بسیاری از آنها به iOS 18 نیز می آیند، اما اجازه دهید ابتدا در مورد این برنامه جدید ماشین حساب صحبت کنیم.

برنامه ماشین حساب + یادداشت های ریاضی

دانش آموزان ویژگی جدید یادداشت های ریاضی را دوست خواهند داشت.  (منبع تصویر: اپل)

اپل سال ها در مورد نبود یک برنامه ماشین حساب در iPadOS مورد کنایه قرار می گرفت و در نهایت پاسخ داد. برنامه جدید ماشین حساب نه تنها مانند یک برنامه ماشین حساب کار می کند، بلکه دارای ویژگی به نام Math Notes است که به کاربران اجازه می دهد عبارات یا معادلات ریاضی را با Apple Pencil بنویسند و بلافاصله حل شدن آنها را ببینند. نسخه ی نمایشی عالی به نظر می رسید و می توانستم ببینم که در بین دانش آموزان موفقیت بزرگی دارد.

صفحه اصلی قابل تنظیم تر

اکنون مرکز کنترل بیش از هر زمان دیگری قابل تنظیم است و به کاربران امکان دسترسی سریع‌تر به ویژگی‌هایی را می‌دهد که بیشتر به آن نیاز دارند.  (منبع تصویر: اپل)

مانند iOS 18، iPadOS صفحه اصلی قابل تنظیم تری خواهد داشت. کاربران اکنون آزادی بیشتری در مورد مکان قرار دادن برنامه ها در صفحه اصلی دارند و گزینه های سفارشی سازی بیشتری در دسترس هستند. علاوه بر این، مرکز کنترل با پانل‌های بیشتری بازسازی شد تا کاربران بتوانند سریع‌تر به عملیات دسترسی داشته باشند.

  PSA: سازمان های دولتی سنگاپور از 1 ژوئیه 2024 از SMS ID یکپارچه gov.sg استفاده خواهند کرد.

اسکریپت هوشمند

بسیاری از دارندگان از iPad خود برای یادداشت برداری استفاده می کنند و Smart Script یک ویژگی جدید است که به مرتب ، دست خط شما و واضح تر ، آن کمک می کند. کل دستخط شما را ویرایش یا تغییر نمی دهد. کاری که انجام می دهد این است که دست خط شما را نرم و صاف می کند تا زیباتر به نظر برسد.

نوار برگه

iPadOS 18 هیچ ویژگی مهم چندوظیفه‌ای جدید را دریافت نکرد، اما اکنون نوار برگه‌ای وجود دارد که بالای برنامه‌ها شناور است و نوار کناری برنامه را تکمیل می‌کند. این نوار تب نیز قابل تنظیم است و به کاربران امکان دسترسی سریع به عملکردهای برنامه را می دهد.

هوش اپل

یکی از ویژگی‌های کلیدی Apple Intelligence برای iPadOS 18، تصحیح و بازنویسی در سطح سیستم است.  (منبع تصویر: اپل)

مانند iOS 18 و macOS Sequoia، iPadOS 18 دارای یکپارچگی عمیق با Apple Intelligence است – مجموعه ابزارهای خلاقانه هوش مصنوعی اپل.

برخی از ویژگی های Apple Intelligence موجود در iPadOS 18 ابزارهای نوشتن در سطح سیستم، که می تواند به کاربران در تصحیح، خلاصه ، و حتی بازنویسی اسناد خود کمک کند. این می تواند تقریباً در تمام برنامه هایی که شامل نوشتن هستند مانند صفحات، نامه، یادداشت ها و حتی برنامه های شخص ثالث استفاده شود.

iPadOS 18 نیز به آن دسترسی خواهد داشت عکس زمین بازییک ابزار تولید تصویر از Apple Intelligence. برنامه Photos با ویژگی‌هایی مانند Memories in Photos عمق زیادی دارد که از یادگیری ماشینی برای انتخاب بهترین عکس‌های کاربر برای ساختن داستان استفاده می‌کند.

دسترسی

iPadOS 18 اواخر امسال به عنوان یک به روز رسانی رایگان در دسترس خواهد بود. ویژگی‌های Apple Intelligence در همه آی‌پدهایی که تراشه M1 و بالاتر دارند در دسترس خواهد بود.

  MV جدید خواننده ویتنامی Tlinh اولین موزیک ویدیوی SEA شات در آیفون است

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد iPadOS 18، اپل را اینجا ببینید.

به روز رسانی های بیشتر از WWDC 2024:

منبع: https://www.hardwarezone.com.sg/tech-news-apple-ipados18-native-calculator-app-math-notes-apple-intelligence